Blog

Podpora detí

Z Campfestu so štyridsiatkou

Z tohtoročného Campfestu, hudobného festivalu, sme odchádzali so štyridsiatkou. Nie, nemáme na mysli horúčku, ale mená štyridsiatich ochotných ľudí, ktorí sa rozhodli zmeniť životy deťom. Ako už viete, na Campfest sme išli s výzvou Challenge 40/40 (o akcii sme písali tu). Podarilo sa. Našli sme štyridsať nových podporovateľov vzdelávania chudobných afrických detí. Máme radosť a sme vďační, že sa našli ľudia ochotní pomôcť.

 

 

Otázky a odpovede

Máme za sebou desiatky rozhovorov, otázok, odpovedí. Čo je Nadácia Integra, aká je Afrika, ako žijú tamojšie deti, či môžu chodiť do školy, ako to tam funguje, koľko potrebujú na prežitie… Záujem bol veľký. Prichádzali študenti, ľudia stredného veku, rodiny s deťmi, niekedy sa pristavili aj samé staršie deti. Spomíname si, ako si pred banner s fotkami detí sadol asi 12-ročný chlapec a pustil sa s nami do reči. Vysvetlili sme mu, kto sme a o čo sa snažíme. Že chceme získať 40 ochotných ľudí, ktorí pomôžu deťom zo škôlky Babogaya v Etiópii. Sú  to deti z najchudobnejších rodín, ktoré by bez podpory nemohli navštevovať materskú školu a neskôr chodiť do školy.

 

Horalka a podpora dieťaťa

„Koľko stojí mesačne podpora dieťaťa?“, spýtal sa.
„Dvadsaťpäť eur“, odpovedal kolega Maťo.
„To vôbec nie je veľa“, zhodnotil chlapec.
Maťo pokračoval: „ Je to ako keby si sa každý deň vzdal niečoho za 80 centov v prospech dieťaťa. Aby mohlo chodiť do školy alebo škôlky a učiť sa nové veci. Čo by to mohlo byť, čoho by si sa vzdal?“
Chlapec sa zamyslel a s úškrnom odpovedal: „Napríklad Horalky. To by nebol pre mňa vôbec žiadny problém.
„Pôjdeš do toho, keď vyrastieš a budeš zarábať?“, spýtal Maťo.
„Určite áno, veľmi rád.“ Usmial sa chlapec a odišiel.

 

Ďakujeme v mene detí

Z Campfestu sme odchádzali so štyridsiatkou nových podporovateľov. Sme vďační za všetky stretnutia a rozhovory. Priniesli nové impulzy, pohľady na svet a deťom nádej na lepší život.

Kampaň sme realizovali vďaka podpore spoločnosti Human Dynamic Europe.

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie