V

ianoce sa nezadržateľne blížia a mnohí stále hľadajú vhodný darček pre svoju rodinu či priateľov. Ponúkame Vám niekoľko tipov na vianočné obdarovanie.

Nakupujte férovo
Chcete potešiť niekoho, kto má rád kvalitnú fairtradovú kávu, čaj, oriešky či čokoládu? Potom určite navštívte stránku samay.sk a vyberte si z pestrej ponuky dobrôt.

Netradičný vianočný stromček
Zanietení čitatelia si prídu na svoje aj pri nákupe cez e-shop Porta libri. Popri  nákupe hodnotných kníh môžete darovať strom. Potešíte tak svojich blízkych a pomôžete tiež našej planéte a africkým farmárom. Ako to funguje v praxi?  V časti Prepravné podmienky tak budete môcť osobný odber, doručenie poštou, prípadne kuriérom navýšiť o 5€. Táto suma zodpovedá výsadbe jedného stromu v Keni či Etiópii.

Viac stromov vdaka vianocnym nakupom Integra

Darček pre deti
Ak chcete obdarovať aj africké deti, môžete podporiť výstavbu detského domova Praise Gate v Keni. Každý príspevok urýchli stavbu a deti sa budú môcť skôr presťahovať do novej murovanej budovy, keďže súčasné bývanie je už nevyhovujúce. Alebo darujte deťom vzdelanie a dajte ich životu nový smer.

Obdarujte etiópskych utečencov
Čas Vianoc nebude pre každého pokojný a radostný. Nepokoje v Etiópii vyhnali z domovov desaťtisíce ľudí, ktorí ušli do susedného Sudánu. Teraz sú v utečeneckom tábore a zažívajú zrejme najťažšie chvíle vo svojom živote. Darujte týmto ľuďom jedlo a nádej do ďalších dní. 

Vyberte si z našej ponuky darčeky pre svojich blízkych alebo obdarujte tých, ktorí potrebujú cítiť spolupatričnosť a podporu .