V

edeli ste, že viac stromov môžeme vysadiť aj vďaka vašim nákupom? Ak si objednáte cez e-shop knihu z vydavateľstva Porta libri, kávu či iné dobroty z férového obchodu Samay alebo ekologický diár značky Karouch, podporíte tým náš projekt Milión stromov pre Afriku. Spolu s kúpou milého vianočného darčeka pre vašich blízkych tak pomôžete planéte Zem aj rodinám afrických farmárov.

Darovanie stromu s nákupom v Porta libri

Vydavateľ, distribútor a predajca kníh Porta libri sa zapojil do spolupráce s Integrou, aby poukázal na dôležitosť ochrany klímy a sociálnu spravodlivosť. „Aj nám vo vydavateľstve Porta libri leží na srdci životné prostredie. Veď napríklad z jedného stromu sa vyrobí 62,5 kníh. Jedna z ciest, ako byť dobrými správcami našej Zeme, je aj to, že jej vrátime, čo sme si vzali. Že sa o ňu postaráme. Rovnako nám záleží na ľuďoch, ktorí žijú v oveľa horších podmienkach ako my. A chceme im pomôcť.“ vysvetľuje Jana Hlatká, šéfredaktorka Porta libri.

Integra Porta libri Darujme strom

Porta libri chce inšpirovať svojich zákazníkov a vytvoriť im možnosť pre zodpovedné nakupovanie prostredníctvom svojich webových stránok. Ako to funguje v praxi? Pri každom online nákupe cez porta.sk vám je v košíku ponúknutá možnosť Darovať strom. V časti Prepravné podmienky tak budete môcť osobný odber, doručenie poštou, prípadne kuriérom navýšiť o 5€. Táto suma zodpovedá výsadbe jedného stromu v Keni či Etiópii.

„ … aj bežné rozhodnutia môžu mať veľký dopad na náš život a život našich detí v budúcnosti.“

„Myslíme si, že aj bežné rozhodnutia môžu mať veľký dopad na náš život a život našich detí v budúcnosti. Ak vám to vaša situácia dovoľuje, dajte, prosím, pri nákupe cez náš e-shop šancu aj našej Zemi a popri nákupe hodnotných kníh jej tiež darujte strom.“

Jeden strom z každých 10 predaných produktov Karouch

Aj Karin Harmanová, ktorá vyrába nádherné, originálne diáre a zápisníky značky Karouch je presvedčená, že „musíme vracať prírode to, čo nám dáva.“ Preto začala spolupracovať s našou Nadáciou Integra, ktorá podľa nej „unikátnym spôsobom bojuje proti následkom klimatickej krízy a mení životy ľudí, ktorí na zmenu klímy najviac doplácajú.“

„ Nadácia Integra unikátnym spôsobom bojuje proti následkom klimatickej krízy a mení životy ľudí, ktorí na zmenu klímy najviac doplácajú. “

Vďaka našej spolupráci ide z každého predaného výrobku Karouch 50 centov na výsadbu makadámiových stromov. Za každých 10 predaných diárov či zápisníkov teda môžeme vysadiť jeden strom, ktorý pomôže planéte Zem lepšie sa zregenerovať a absorbovať nadbytočné emisie CO2. Navyše však tieto stromy pomáhajú aj rodinám afrických farmárov. Keďže im prinášajú úrodu počas zhruba 80 rokov, farmári si vďaka nim dokážu zabezpečiť udržateľný zdroj obživy v dôstojných pracovných a životných podmienkach. Môžu sa vymaniť zo začarovaného kruhu chudoby.

Na stromy 1 euro z každých 10 eur nákupu v Samay

Náš projekt „Milión stromov pre Afriku“ podporuje aj lokálna pražiareň Fairtrade kávy a férový obchod Samay, ktoré vznikli pred viac ako desiatimi rokmi vďaka aktivitám Nadácie Integra. Od 20. októbra 2020 za každých 10 eur vášho nákupu v e-shope samay.sk je 1 euro automaticky venované na výsadbu makadámiových a kešu stromov v Keni a Etiópii.

„Význam stromov pre život na našej planéte je obrovský. Stromy nám poskytujú kyslík, tieň počas horúcich dní, zlepšujú pôdu, čistia vzduch, sú zdrojom relaxu a zdravia. Okrem toho však stromy, ktoré sadí Nadácia Integra, dávajú aj pokrm a prácu.“ zdôrazňuje Alojz „Ali“ Macsai, obchodný riaditeľ spoločnosti Samay.

Integra SAMAY TSA Sadenice Makadamiove stromy vdaka zakupom

V rámci aktivít Nadácie Integra sa v Afrike podarilo vysadiť už 650.000 úžitkových stromov, ktoré ponúkajú dôstojnú prácu za férových podmienok tisíckam miestnych obyvateľov. „Počas našej nedávnej návštevy v Keni sme mali možnosť presvedčiť sa, že úžitok z nich má niekoľko generácií rodín farmárov.“ dodáva Ali Macsai.

CSR – dôležitá súčasť podnikania

Porta libri, Karouch a Samay – ďakujeme za podporu! Vďaka nákupom cez vaše e-shopy môžeme vysadiť viac stromov, ktoré pomôžu našej spoločnej planéte aj chudobným farmárom. Tešíme sa, že partnermi Nadácie Integra sú uvedomelé, spoločensky zodpovedné firmy, pre ktorých je CSR neoddeliteľnou súčasťou podnikania.

Myslíte si, že aj vaša firma či zamestnávateľ by sa mala zapojiť do nášho projektu výsadby stromov? Radi vám pripravíme ponuku CSR spolupráce na mieru. Neváhajte nás kontaktovať!

Projekt môžete tiež podporiť ľubovoľnou sumou cez našu zbierku (za každých 5 eur vysadíme jeden strom):

Viac informácií o projekte, ktorý realizujeme aj vďaka podpore SlovakAid, nájdete na stránke:

https://integra.sk/co-robime/sadime-stromy/

Prečítajte si články o našej spolupráci na blogoch našich partnerov:

Pridajte sa k nám!

#StromyPreAfriku