M

ilí priatelia, postupne prichádzajú vaše príbehy s Nadáciou Integra, ktoré nám posielate pri príležitosti našich 25. narodenín. Ako sme sľúbili, niektoré z nich zverejňujeme. Veríme, že budú pre vás inšpiráciou do ďalších dní. Prajeme vám príjemné čítanie a ďakujeme, že ste s nami.

Podpora dieťaťa je pre nás veľkým prínosom
Milá Nadácia Integra! Ďakujeme, že vďaka Vám môžeme byť súčasťou života dieťaťa v Keni a podporovať ho na diaľku. Ako rodina s tromi malými deťmi sa vždy tešíme na list z Afriky. Spolu si ho čítame, rozprávame sa o situácii v Afrike a naše deti majú pocit, že majú ďalšieho súrodenca na inom kontinente. Pre nás je teda podpora dieťaťa na diaľku veľkým prínosom. Zároveň aj pomocou, ako učiť naše vlastné deti zorientovať sa v tomto svete a pomáhať tým, ktorí pomoc potrebujú. Tiež sa tešíme, že aj malým prispením môže byť život nášho „adoptívneho” dieťaťa aspoň o niečo lepší.
Jana

Vzdelávanie posunie deti z chudoby
Podľa Katky Koščovej je vzdelávanie téma, ktorá by mala mať prioritu doma aj vo svete. Vo videu venovanom Nadácii Integra hovorí: „Keď pomôžeme deťom zo znevýhodneného prostredia získať vzdelanie, pomôžeme aj sebe a celej spoločnosti, pretože zo vzdelaných ľudí dokážeme intelektuálne prosperovať všetci“.

Súčasťou videa so súhlasom Katky aj záznam piesne Čo zostane po nás z koncertu Hranica dažďa. Ďakujeme.

Ďakujem za krásnu časť môjho života
Ako malá, som neverila, že existuje niekto mocný a zároveň taký dobrý ako Boh. Presvedčila som sa o tom až oveľa rokov neskôr. Moja biologická mama pomáhala ľuďom a nie vždy sa jej to vyplatilo. Do nášho spoločného života nakoniec prišiel zlom, kedy ma vyhodila z domu. Boh mi však daroval novú rodinu. Som nesmierne vďačná, že sa má kto o mňa postarať a že moji nevlastní rodičia ma vedú vo viere. Prijali ma tak, ako nás prijíma náš Nebeský Otec.

Verím, že vďaka Bohu som pocítila silnú túžbu pomôcť deťom, ktoré majú málo. Nevedela som kde a ani komu. Som veľmi vďačná za ľudí, ktorí mi vás ukázali. Podporujem dievčatko z Centra Bishoftu v Etiópii a som veľmi rada, že môžem takto pomáhať a viem, kam moje peniaze idú. Aj keď som len študentka, môžem podporovať aj iných a nikdy nemám nedostatok. Ďakujem veľmi za takúto krásnu časť môjho života. Hreje ma myšlienka, že mám vo vzdialenom svete človiečika, s ktorým si môžem aj písať.
Nikola

Malé kroky môžu viesť k veľkým cieľom
O svojom vzťahu ku globálnym problémom sveta a o projekte Sadenia stromov, v ktorom Nadácia Integra spája pomoc prírode s podporou drobných farmárov v Keni a Etiópii, hovorí líder vokálnej skupiny FRAGILE Braňo Kostka.

Sme súčasťou veľkej rodiny
Ahojte! Niečo vyše roka pracujem v Nadácii Integra ako koordinátorka programu Podpora detí. Môj príbeh s Integrou sa však začal písať už oveľa oveľa skôr. Jej aktivity sa mi vždy veľmi páčili, a preto sme sa ako rodina rozhodli  podporovať vtedy malého chlapčeka Paula z Kene. Dnes je už Paul veľký mládenec a vo februári tohto roku som mala možnosť stretnúť sa s ním osobne. Práve cez jeho podporu sme sa stali súčasťou veľkého Integra tímu nadšencov, fanúšikov a podporovateľov. Postupne som sa cez newslettre či FB správy dozvedala stále viac o tom, kde všade Integra pomáha.

Musím povedať, že vďaka týmto správam som sa začala viac zaujímať o život v krajinách tretieho sveta, čítať o vojnových konfliktoch, o výzvach a trápení ľudí žijúcich v týchto krajinách. A to vás nenechá ľahostajnými, ale vás to zlomí súcitom. Zároveň sme mohli spolu s našimi deťmi hovoriť o týchto veciach a aj sa modliť za Paula a všetkých ľudí, ktorí trpia. Moje deti považujú Paula za súčasť našej rodiny, napriek tomu, že ho asi nikdy nestretnú a ani veľa o ňom nevedia. A tak to má byť, všetci sme predsa súčasťou jednej veľkej rodiny.
Lucia

Projekt Sadenie stromov je nám blízky
Integrovať  rozdelené, spájať odcudzené, tvoriť mosty nad priepasťami sú hodnoty blízke Nadácii Integra aj cirkevného zboru Kaplnka. O týchto súvislostiach a projekte sadenia stromov hovorí správca Kaplnky, kazateľ, spisovateľ a výtvarník Daniel Pastirčák.

Ochutnajte kávu a čokoládu
Nápaditá hudba plná obrazov, hlboké texty a fascinujúca farba a jemnosť v hlase opisujú poslucháči tvorbu a výraz skladateľky, huslistky a speváčky Miriam Kaiser. Miriam pozná aktivity Nadácie Integra najmä cez svoje priateľky a veľmi pekne o našej činnosti rozpráva. Vo videu prispela aj hudbou a tak si môžete vypočuť aj úryvok z jej autorskej skladby Ten, kto môže dať.

Prinášame nádej do života detí
V našej spoločnosti Human Dynamic Europe (HDE) majú všetci zamestnanci mžnosť stať sa podporovateľom dieťaťa cez Nadáciu Integra. Sponzorské poplatky uhrádza HDE a tento benefit vnímajú zamestnanci ako zmysluplný. Každý člen tímu svojou komunikáciou podporuje aspoň jedno dieťa a máme z toho všetci veľkú radosť. Prináša nám to nielen pocit obohatenia, že spoločne prinášame nádej do života detí, ktoré by bez našej podpory takú šancu na lepší život nemali. Máme aj pocit veľkej vďaky za to všetko, čo máme len preto, že sme sa narodili na inej strane zemegule. Každý list, ktorý zamestnanec od dieťaťa dostane, spoločne zdieľame. S pokorou si uvedomujeme, ako málo stačí na to, aby sme niekomu priniesli povzbudenie, lásku a radosť aj v týchto náročných časoch.

Miriam

Je veľmi milé dostávať listy
Cez Nadáciu Integra podporujeme afrického chlapca Richarda. Máme z toho veľkú radosť, pretože vieme, že niekomu v diaľke pomáhame a zvyšujeme tým kvalitu jeho života. Je veľmi milé od neho dostávať listy a vidieť na fotkách, ako rastie. Zároveň sa tešíme aj z toho, že vďaka nemu sa aj náš syn učí, aké je dôležité druhým pomáhať.

Gabriela

Tešíme sa na ďalšie pekné udalosti, ktoré nás sprevádzajú na spoločnej ceste za lepším svetom. Vaše príbehy s Nadáciou Integra môžete vložiť priamo do tohoto formulára. Podporiť s nami lepší svet môžete aj pravidelným mesačným darom. Ďakujeme.