Blog

Humanitárna pomoc

Tony pomoci pre Ukrajinu

Nadácia Integra doteraz pomohla viac ako 300-tisíc ľuďom, ktorých zasiahla vojna na Ukrajine. Humanitárna pomoc, ktorú poskytujeme od začiatku vojny, predstavuje doposiaľ 1274 ton tovaru, ktorý na Ukrajinu odviezlo 72 kamiónov. Ešte tento týždeň by mali odísť na Ukrajinu ďalšie 2 kamióny. Tony pomoci pre Ukrajinu smerujú zo štyroch krajín – Slovenska, Poľska, Rumunska a Ukrajiny.

Rodiny v Mikolajevskom regióne dostali jedlo
Podpora centier aj jednotlivcov

Na Ukrajine podporujeme 3 centrá, kde v súčasnosti žijú vysídlení ľudia, a to v Ľvive, Ternopile a Černivci. V krajine máme 5 skladov s humanitárnou pomocou, ktorú distribuujeme aj do oblastí, kde sa bojuje. Poskytujeme tiež odbornú psychosociálnu pomoc a v meste Irpin sme v septembri spustili projekt na obnovu zničených domov.

Distribúcia jedla v Mikolajevskom regióne

Následky vojny pomáhame zvládnuť aj konkrétnym ľuďom, ktorí sami nemajú šancu zmeniť svoj život. Príkladom môže byť pani Irina z Donecka, ktorá prišla po výbuchu o nohu. Zabezpečili sme jej protézu a rehabilitáciu v Bratislave.

 

Ubytovanie, právna a zdravotná starostlivosť

Na Slovensku a v Poľsku sme okrem materiálnej pomoci zabezpečovali pre utečencov z Ukrajiny viac ako pol roka ubytovanie, právnu pomoc či zdravotnú starostlivosť. Podporovali sme a aj naďalej podporujeme niektoré organizácie, ktoré pomáhajú v integrácii ľuďom z Ukrajiny. Zo skladov na Slovensku a v Rumunsku posielame kamióny s humanitárnou pomocou.

 

Návrat do bežného života bude ťažký

Ťažkú situáciu ľudí ešte viac zhoršilo aktuálne bombardovanie na území Ukrajiny. Skomplikovalo sa to aj v západných častiach Ukrajiny, kde bol relatívne bezpečný život. „Návrat ľudí do normálnych koľají bude náročný. Chceme im v tom pomôcť a zmierňovať utrpenie tých, ktorým vojna obrátila život “naruby””, povedala Ivana Čorbová, koordinátorka humanitárnej pomoci Nadácie Integra.

 

Pomáhajte s nami aj naďalej!

Tony pomoci na Ukrajinu, ktoré sme poslali za uplynulé obdobie, zmiernili následky hrôz. Stále sú tu však ľudia, ktorí nás potrebujú. Našu konkrétnu pomoc, spolupatričnosť, povzbudenie. Pomáhajte s nami aj naďalej a stojme pri ľuďoch, ktorých nemilosrdne zasiahla vojna!

POMÔCŤ NA UKRAJINE

Foto: Natasha Kravchuk

 

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie