Blog

Podpora detí Rôzne

Tancuj, tancuj, vykrúcaj v Etiópii

Hudobný tábor pre deti v Etiópii je v plnom prúde.  Deti sa počas prvých dní naučili spievať ľudovú pieseň „Tancuj, tancuj, vykrúcaj“, aj tancovať slovenský ľudový tanec.  Deti sú cez deň rozdelené do skupín a zúčastňujú sa hudobných a tanečných worskhopov, čo ich veľmi baví.  Je ich okolo sedemdesiat, takže práca s nimi dá našim umelcom zabrať. Deti sú však úžasné, učia sa rýchlo a spievajú už aj dvojhlasne!

Deti tancujú na Maťka a Kubka, Červené jabĺčko či Od valašky od zeme. Hrajú na kachon a spievajú už dvojhlasne. Sú úžasné.

Popoludní majú deti ďalšie zaujímavé aktivity. Napríklad batikovali tričká, alebo plietli náramky. Mali z toho obrovský zážitok.
Hudobníci Jozef Lupták, Peter Vrbinčík a Eva Šušková sú skvelí. Sú to profesionáli so srdcom pre deti. Trpezliví a láskaví. Podľa ich vyjadrení je atmosféra na tábore výborná. Aj oni sa učia. Spoznávať inú kultúru, ľudí a ich zvyky. Chcú zvládnuť aj africkú pieseň. Postupne už pripravujú deti na slávnostný koncert, ktorý bude v piatok. Pozvaní sú rodičia, príbuzní, vedenie mesta, aj predstavitelia slovenskej ambasády.

O náš tím sa stará riaditeľ centra Bishoftu, Bezabih Tolosa so svojimi spolupracovníkmi. Všetko ide podľa plánu a radosť z akcie a hudby je cítiť na každom kroku. Tešíme sa s nimi!

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie