Blog

Humanitárna pomoc

Sýrii hrozí humanitárna katastrofa

Bilancia škôd, hrozivé dopady nedávneho zemetrasenia, strach, hlad a zima. Kľúčová infraštruktúra v Sýrii je takmer úplne zničená, nemocnice a vodovodné potrubia sú nenávratne poškodené. Tábory pomoci, kde sa rodiny snažia ukryť, nemajú tečúcu vodu ani hygienické prostriedky a hrozí v nich šírenie chorôb. Sýrii hrozí humanitárna katastrofa.

 

Pomoc prichádza pomaly

„Nánosy železa a cementu, pod ktorými sa záchranné tímy snažili nájsť preživších, sú obrovské. Ulice v oblasti Aleppo a Hama sú také úzke, že pri zosuve budov ľudia ani nemali možnosť z nich uniknúť, “ hovorí o situácii na mieste Lisanne, humanitárna pracovníčka z našej partnerskej organizácie v Sýrii.

Podľa jej slov sa ľudia boja vrátiť do svojich domovov. Jedla je akútny nedostatok a ľudia nemajú ani prikrývky na zohriatie. Nemocnice nemajú takmer žiadne lieky ani zdravotné pomôcky a fungujú len v obmedzenom režime. Zničené cesty znemožňujú a spomaľujú príchod humanitárnych konvojov.

V Sýrii zasiahla táto živelná pohroma podľa OSN takmer 9 miliónov ľudí, ktorí teraz potrebujú urgentnú humanitárnu pomoc viac ako kedykoľvek predtým.

Aleppo, Sýria
Situácia v Sýrii je už desaťročie kritická

Stovky tisíc mŕtvych, obrovská chudoba a zhoršujúca sa sociálno-ekonomická situácia. Takto vyzeral život v Sýrii ešte pred zemetrasením. Prírodná katastrofa otriasla krajinou, ktorú viac ako desaťročie sužuje občianska vojna.

Nadácia Integra dlhodobo pomáha v Sýrii najmä pri obnove vodovodných systémov. Len v minulom roku sa podarilo aj vďaka nám sprístupniť vodu pre viac ako 22-tísíc ľudí a znížiť tak hrozbu šírenia infekčných chorôb.

 

Potrebujeme vašu pomoc

Sýrii hrozí humanitárna katastrofa. Voda, jedlo, zdravotná starostlivosť a prístrešie sú dnes v ťažko skúšanej krajine potrebnejšie ako kedykoľvek predtým. Pomôžte spolu s nami zachrániť v Sýrii ľudské životy!

PODPORIŤ ĽUDÍ V SÝRII

Foto: Lissane van der Schols

 

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie