Blog

Humanitárna pomoc

Sýrii hrozí humanitárna katastrofa

Bilancia škôd, hrozivé dopady nedávneho zemetrasenia, strach, hlad a zima. Kľúčová infraštruktúra v Sýrii je takmer úplne zničená, nemocnice a vodovodné potrubia sú nenávratne poškodené. Tábory pomoci, kde sa rodiny snažia ukryť, nemajú tečúcu vodu ani hygienické prostriedky a hrozí v nich šírenie chorôb. Sýrii hrozí humanitárna katastrofa.

 

Pomoc prichádza pomaly

„Nánosy železa a cementu, pod ktorými sa záchranné tímy snažili nájsť preživších, sú obrovské. Ulice v oblasti Aleppo a Hama sú také úzke, že pri zosuve budov ľudia ani nemali možnosť z nich uniknúť, “ hovorí o situácii na mieste Lisanne, humanitárna pracovníčka z našej partnerskej organizácie v Sýrii.

Podľa jej slov sa ľudia boja vrátiť do svojich domovov. Jedla je akútny nedostatok a ľudia nemajú ani prikrývky na zohriatie. Nemocnice nemajú takmer žiadne lieky ani zdravotné pomôcky a fungujú len v obmedzenom režime. Zničené cesty znemožňujú a spomaľujú príchod humanitárnych konvojov.

V Sýrii zasiahla táto živelná pohroma podľa OSN takmer 9 miliónov ľudí, ktorí teraz potrebujú urgentnú humanitárnu pomoc viac ako kedykoľvek predtým.

Aleppo, Sýria
Situácia v Sýrii je už desaťročie kritická

Stovky tisíc mŕtvych, obrovská chudoba a zhoršujúca sa sociálno-ekonomická situácia. Takto vyzeral život v Sýrii ešte pred zemetrasením. Prírodná katastrofa otriasla krajinou, ktorú viac ako desaťročie sužuje občianska vojna.

Nadácia Integra dlhodobo pomáha v Sýrii najmä pri obnove vodovodných systémov. Len v minulom roku sa podarilo aj vďaka nám sprístupniť vodu pre viac ako 22-tísíc ľudí a znížiť tak hrozbu šírenia infekčných chorôb.

 

Potrebujeme vašu pomoc

Sýrii hrozí humanitárna katastrofa. Voda, jedlo, zdravotná starostlivosť a prístrešie sú dnes v ťažko skúšanej krajine potrebnejšie ako kedykoľvek predtým. Pomôžte spolu s nami zachrániť v Sýrii ľudské životy!

PODPORIŤ ĽUDÍ V SÝRII

Foto: Lissane van der Schols

 

Mohlo by vás zaujímať

Napriek zúfalstvu začala opäť tvoriť

Čítať ďalej

Na férovej africkej vlne

Čítať ďalej

Naša pomoc na Ukrajine na TV JOJ24

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie