Spolu pre Keňu

Obrovské sucho, ktoré zasiahlo africký kontinent, sužuje aj Keňu.
V krajine stúpajú ceny potravín a narastá hlad. V núdzi je 2,7 milióna ľudí.

Ivana Čorbová

koordinátorka
humanitárnej pomoci

Telefonický kontakt:
+421 918 949 884

Email:
ivana.corbova@integra.sk

Prispieť na projekt

Afrika trpí suchom kvôli fenoménu El Niňo, ktorý spôsobuje nadmerné otepľovanie Tichého oceána. Dôsledkom sú dlhé suchá a prívalové dažde. V súčasnosti sú najviac postihnuté štáty južnej a východnej Afriky, len v Keni, Somálsku a Etiópii naliehavo potrebuje pomoc 11 miliónov ľudí.

V Keni zasiahlo sucho takmer polovicu krajiny. Nedostatok vody spôsobil slabú úrodu, drahé potraviny a narastajúci hlad. Tie sú hlavným zdrojom obživy ľudí na vidieku.

Rodiny často stoja pred ťažkým rozhodnutím, či dajú jesť deťom alebo nakŕmia dobytok. Ak zomrie dieťa od hladu, je to tragédia. Ak zahynie zviera, ktoré živilo ostatných, môže to mať za následok smrť viacerých. Ľudia sa tak začali deliť o svoje jedlo s dobytkom, aby ho udržali nažive. Denne hľadajú vodu, za ktorou prejdú aj vyše desať kilometrov.

Keňa vyhlásila kvôli suchu národnú katastrofu a požiadala o medzinárodnú pomoc.

Prečo dokážeme byť v pomoci efektívni

Našim partnerom pre pomoc v Keni je humanitárna organizácia Caritas Lodwar, ktorá v postihnutej oblasti dlhodobo pôsobí. Jej partnerom na Slovensku je program Dobrá novina združenia eRko. Výnimočnosť projektu Spolu pre keňu spočíva v spojení neziskových organizácií, ktoré vytvorili spoločnú zbierku na podporu Kene. Pridať sa k nám môžete do 9. marca 2017.

Ako pomáhame?

Jedlo a výživa
Poskytneme jedlo pre podvyživené deti predškolského veku vo vzdelávacích a zdravotníckych zariadeniach.

Voda a hygiena
Zabezpečíme prístup k vode pre komunity a zvieratá cez opravy studní a vodných zdrojov.

Zdravie
Dodávanie zásobníkov vody zdravotným strediskám, ktoré sa nachádzajú v oblastiach vážne postihnutých suchom a sú bez vodného zdroja.

Prispieť na aktivitu Spolu pre Keňu

Príbehy z terénu

Spoznávame životy ľudí, ktorým pomáha naša práca. Často sú plné bolesti, smútku, ale aj vďačnosti a nádeje. Prečítajte si niektoré z nich.

Prispejte ľuďom v núdzi ešte dnes