Blog

Podpora detí

Školské úspechy

Pred pár dňami sme dostali čerstvé informácie o niekoľkých študentoch z nášho sponzorského programu, ktorí sú zapojení v Keni do projektu SPK (Sponsorship program Kenya). Nastúpili do novej školy a štúdium si priam vychutnávajú.

Chlapci a dievčatá pred časom úspešne absolvovali záverečné skúšky na základnej škole a boli prijatí na ďalšie štúdium. Teraz sú prváci a čakajú ich štyri roky usilovnej práce na rôznych internátnych školách.

Väčšina kvalitných stredných škôl v Keni sú internátne školy. Dôvod je jednoduchý. Väčšina chudobných študentov sa nemôže učiť vo svojich malých jednoizbových domoch, ktoré sú navyše zvyčajne bez elektriny. Ak má byť štúdium efektívne, musia byť žiaci na internáte.

Mnohí majú veľké sny a kráčajú za nimi. Túžia študovať medicínu, žurnalistiku, cestovný ruch, či herectvo.

Nový spôsob života je pre nich výzvou. Na internáte sa osamostatňujú, a pritom majú zabezpečenú starostlivosť, dohľad. Študenti začínajú s učením už skoro ráno. O piatej hodine sa začnú pripravovať do školy a popoludní, keď sa vrátia, pokračujú až do desiatej večer. Svoje povinnosti berú veľmi zodpovedne. Chodiť do dobrej školy je pre nich výsadou, ktorú si vážia. Vedia, že bez podpory vás, sponzorov, by túto možnosť nemali. Pravdepodobne by štúdium ani nezačali a zostali by žiť v slume bez práce. Tak ako tisíce ich rovesníkov.

Ďakujeme za vašu pomoc a podporu týmto mladým ľudom. Mnohí majú veľké sny a kráčajú za nimi. Túžia študovať medicínu, žurnalistiku, cestovný ruch, či herectvo. Aby neskôr mohli pomáhať chudobným ľuďom v svojej krajine.

Mohlo by vás zaujímať

Zabudnuté krízy: Prečo ich prehliadame

Čítať ďalej

We are looking for Compliance and MEAL Manager

Čítať ďalej

Dvojičky v Etiópii chodia do školy

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie