Blog

Podpora detí

Pomoc traumatizovaným deťom

Eunice, ktorá vyrastá bez mamy, sa po niekoľkomesačnom lockdowne vrátila do školy. Pokojná a usilovná žiačka sa zrazu správala inak. „Eunice bola na vyučovaní nepozorná, rozrušená, čo bolo u nej nezvyčajné. Začali sme skúmať, prečo to tak je a boli sme zhrození. Zistili sme, že Eunice sexuálne zneužíval vlastný otec”, hovorí riaditeľ školy Sv. Anny v Keni. Škola v spolupráci s Nadáciou Integra zakročila. Eunice je už v bezpečí a býva na internáte.

 

Trpí viacero detí 

Žiaľ, podobných prípadov zneužívania je viac. Učitelia si všimli, že aj iné dievčatá sú nervózne, majú neprimerané reakcie. Niektoré sa zdôverili, čo sa im stalo. „Uvedomili sme si, že to, čo dnes robíme, nestačí. Tieto deti potrebujú odbornú pomoc. Sú tu aj iné traumy, ktoré deti prežili – stratu rodičov, nestabilné rodiny, extrémnu chudobu. Je nám jasné, že potrebujú profesionálnu psychosociálnu podporu”, konštatuje riaditeľ.

Program psychologickej pomoci 

Preto sme spoločne so školou pripravili program psychologickej pomoci pre deti.
Plánujeme individuálne poradenstvo aj prácu so skupinou detí, prípadne celých tried. Súčasťou programu sú tiež školenia a konzultácie pre učiteľov. Do programu sa okrem psychológa zapoja aj študenti psychológie.

 

Náklady na program predstavujú 1000 eur na jeden školský rok.

 

Pomôžte nám získať tieto financie, aby sa program psychologickej pomoci pre deti úspešne zrealizoval.

 

Prispieť a pomôcť

 

 

Mohlo by vás zaujímať

Hlad a násilie v Tigraji pokračuje

Čítať ďalej

Hra EcoDiversophy

Čítať ďalej

Znižujeme ekologický dlh

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie