Blog

Humanitárna pomoc Podpora detí

Princípy našej práce dávajú istotu

Spolupráca s miestnymi tímami, podpora, transparentnosť. Nasledujúce princípy vám pomôžu porozumieť spôsobu našej práce. Sú pre nás dôležité, odrážajú našu víziu, hodnoty a charakter. Princípy našej práce dávajú istotu, že pomáhame efektívne, spravodlivo a otvorene.

 

Poznať terén je výhodou

Ako dokážeme efektívne pomáhať v krajinách, kde nemáme vlastných zamestnancov? Sme presvedčení, že miestni ľudia, organizácie lepšie poznajú danú oblasť, obyvateľov, kultúru. Ak je treba zasiahnuť, naši partneri sú už na mieste a rýchlejšie dokážu vyhodnotiť potreby, naliehavosť. „Toto je obrovskou výhodou. Je dôležité dobre poznať terén. Potom dokážeme spoločne pomáhať veľmi efektívne a adresne. Táto prax sa nám za roky našej práce osvedčila“, hovorí Allan Bussard, riaditeľ Nadácie Integra.

V nadácii pracujeme transparentne. Aby sme zvyšovali kvalitu našej práce, zaviazali sme sa dodržiavať etické princípy a politiky pre rôzne oblasti. Prečítať si ich môžete TU.

 

Ak je treba zasiahnuť, naši partneri sú už na mieste a rýchlejšie dokážu vyhodnotiť potreby, naliehavosť.

 

Medzinárodná spolupráca

Nadácia Integra je súčasťou medzinárodnej Aliancie Integral, ktorá združuje humanitárne organizácie z celého sveta. Humanitárnu pomoc zabezpečujeme podporou našich dlhoročných partnerov, členov aliancie, ktorí majú v teréne – na mieste vojny, prírodnej katastrofy vyškolený miestny humanitárny tím. Vlastný tím humanitárnych pracovníkov zo Slovenska neposielame. Vychádzame zo skúsenosti, že naši lokálni partneri najlepšie vedia, čo ľudia v danom regióne potrebujú.

Humanitárni pracovníci z našej partnerskej organizácie vyšetrujú dieťa, Jemen

Spoľahlivých partnerov máme dlhé roky aj v Keni a Etiópii, kde cez program Podpory detí pomáhame vzdelávať chudobné deti a spolupracujeme tam aj s miestnymi farmármi pri pestovaní kešu a makadámiových stromov. Našimi partnermi sú tu školy, detské domovy, miestne organizácie.

Našich partnerov si vážime. Vzájomne sa podporujeme, čo vytvára priestor na kvalitné a efektívne pôsobenie v danej oblasti. Vďaka spolupráci máme široký záber, a tak  pomoc dostanú celé komunity.

Škola Bishoftu, Etiópia
Partnerský prístup a kontrola záväzkov

Našich zahraničných partnerov podporujeme metodicky aj finančne (v prípade Ukrajiny aj materiálne), pričom starostlivo sledujeme, ako nakladajú s prostriedkami. Spoločne sa snažíme dospieť k čo najlepšiemu výsledku, preto pracujeme s profesionálne a s rešpektom. Naši partneri nás pravidelne informujú o dosahu našej pomoci, organizujeme online stretnutia, monitorovacie cesty a sledujeme výsledky auditu. Tam, kde je to možné, absolvujeme monitorovacie služobné cesty. Pravidelne cestujeme do Kene a Etiópie, na Ukrajinu a do ďalších krajín v prípade, že to dovolí bezpečnostná situácia.

 

Distribúcia jedla, Ukrajina
Informovanie a adresná pomoc

O našich aktivitách a výsledkoch práce pravidelne informujeme na webovej stránke, sociálnych sieťach, newsletteroch, výročnej správe. Peniaze našich darcov používame adresne a o ich využití darcu informujeme. Spolupracujeme s médiami, kde sa verejnosť môže dozvedieť o našej pomoci cez tlačové správy, reportáže či rozhovory.

 

Pomáhajme spolu

Veľmi si ceníme spoluprácu a ochotu našich darcov. Vieme, že bez vás a našich partnerov by sme nedokázali meniť životy ľudí k lepšiemu. Pomáhajme spolu a stojme pri tých, ktorí to potrebujú!

Pomôcť ľuďom v núdzi

Mohlo by vás zaujímať

Zabudnuté krízy: Prečo ich prehliadame

Čítať ďalej

We are looking for Compliance and MEAL Manager

Čítať ďalej

Dvojičky v Etiópii chodia do školy

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie