Blog

Podpora detí

Prajeme Vám krásne Vianoce

Milí priatelia,

keď som sa nedávno rozprával s dcérou, opäť som pocítil bezmocnosť v súvislosti s vojnou na Ukrajine, kde naša Nadácia Integra poskytuje humanitárnu pomoc.

Potom mi však poslala citát Gandalfa z filmu Hobit, ktorý mi dal nádej. Dokonale odzrkadľuje pravdu o zmysle Vianoc: „Niektorí veria, že len veľká moc dokáže udržať zlo pod kontrolou. Ale to nie je to, na čo som v živote prišiel. Zistil som, že práve tie drobné každodenné skutky bežných ľudí držia temnotu na uzde. Tie malé skutky dobra a lásky. “

Nedávno som navštívil školu Sv. Anny v Keni, kde podporujeme deti pri vzdelávaní. Stále mám pred očami obraz, keď sme spolu s viac ako sto deťmi spievali pieseň. Spolu s nami ju spieval aj zakladateľ školy, 95 ročný anglikánsky biskup. Ešte si k tomu aj zatancoval. Bol to pre mňa silný obraz. Vidieť tohto muža, ako sa teší a je so „svojimi” deťmi.

Možno poznáte jeho príbeh. Keď odišli aj s manželkou do dôchodku, tak zistili, že veľa starších ľudí v ich komunite sa stará o vnúčatá. Rodičia detí zomreli na AIDS. Tito starí rodičia napriek obrovskému úsiliu nemali peniaze na zaplatenie školských poplatkov, a tak ich vnúčatá do školy nechodili, zostávali doma. Preto biskup s manželkou namiesto užívania si dôchodku založil školu pre deti v núdzi. Funguje už veľa rokov a v súčasnosti ju navštevuje vyše 600 detí. Mnohé podporujú rodiny zo Slovenska.

Táto schopnosť milovať niekoho iného, koho možno ani nepoznáme, je životodarný zázrak. Celá škola Sv. Anny je obrovská a krásna zbierka malých skutkov lásky, čo potvrdzuje realitu tohto zázraku. A ten zázrak odzrkadľuje tancujúci biskup.

Pevne verím, že spolu s Vami a Vašimi skutkami lásky, ktoré prejavujete podporou ľudí v núdzi, dokážeme potlačiť temnotu našej doby.

Prajem Vám, aby ste počas týchto Vianoc zažili hĺbku a šírku nekonečnej Božej lásky!

 

Allan Bussard, správca Nadácie Integra

 

Pomôcť ľuďom v núdzi

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie