Domov Praise Gate

Dajme šancu novému bývaniu, v ktorom nájdu siroty bezpečie a lepšie podmienky pre život.

Lucia Pagáčová

koordinátorka projektu Podpora detí

Telefonický kontakt:
+421 911 727 335

Email:
lucia.pagacova@integra.sk

Prispieť na stavbu domova

Deti z detského domova Praise Gate v Keni žijú šťastný život. Najmä po tom, čo strávili časť svojho života v uliciach väčších miest. V domove sú v bezpečí, zahrnuté láskou svojich opatrovníkov. Majú prístup k jedlu aj vzdelaniu. Nikdy sa nesťažovali, že im niečo chýba. Avšak budova, v ktorej žijú, už bezpečné bývanie neponúka. Je nutné vymeniť stropy, latrínu nahradiť splachovacími záchodmi a hlinenú podlahu betónom.

 

Trvalejším riešením je novostavba

Súčasné bývanie už nespĺňa svoj účel. Chátra a pre mladých obyvateľov sa môže stať ohrozením. Rekonštrukcia nepripadá do úvahy. Pribúdajú ďalšie deti, ktoré služby domova potrebujú, a tak sa riaditeľka rozhodla postaviť nový dom. Na stavbe sa začalo pracovať už vlani. V lete sa  podarilo kúpiť pozemok,  neskôr sa vybudovali základy.

Odhodlanie a zápal, s ktorými sa v Praise Gate pustili do práce, sú nesmierne sympatické. Napriek komplikáciám s pandémiou a stratou väčšej časti financovania stavby, kúsok po kúsku kráčajú za svojím cieľom.

Prepojenie so Slovenskom

Všetkých 44 deti v domove má zabezpečené vzdelávanie. Je to dôležitou súčasťou hodnôt detského domova. Jeho správcovia si veľmi dobre uvedomujú, že poznanie určuje budúcnosť detí. Práve školské poplatky dokáže Praise Gate hradiť všetkým deťom vďaka pravidelným darcom zo Slovenska.

Pomoc je však potrebná aj na zvládnutie jednorazových, ale finančne veľmi nákladných stavebných prác.

Aktualna stavebná situácia

Stavba potrebuje finančnú pomoc

Úsilie riaditeľky detského domova, ktorej v Praise Gate všetci hovoria „mama Lucy“, si zaslúži obrovskú úctu. Trpezlivo, s láskou sa stará o deti, pomáha im a vytrvalo pracuje na lepšom bývaní pre svojich zverencov. Aj my v Nadácii Integra podporujeme stavbu nového domova pre deti. Potrebujeme však vašu pomoc.

Pridajme deťom, ktoré už našťastie poznajú lásku a starostlivosť, aj bezpečné a zdravé prostredie nového domova. Podporte šancu detí na lepší život.

 

Prispieť na stavbu nového domova

 

Čo ešte môžete spraviť?

  • Vyzbierajte peniaze medzi vašimi priateľmi vytvorením vlastnej darcovskej stránky.
  • Pomôžte nám nájsť veľkých darcov medzi firmami.
  • Zdieľajte naše príspevky na facebooku.
  • Pomôžte nám dostať sa do medií, aby čo najviac ľudí počulo o tomto príbehu.

Príbehy z terénu

Spoznávame životy ľudí, ktorým pomáha naša práca. Často sú plné bolesti, smútku, ale aj vďačnosti a nádeje. Prečítajte si niektoré z nich.

Prispejte ľuďom v núdzi ešte dnes