Blog

Humanitárna pomoc

Pomoc pre rodiny v Jemene

Humanitárna kríza v Jemene je stále najhoršou na svete. Poznačil ju vojnový konflikt a s tým  súvisiaci hospodársky kolaps a rozpad verejných inštitúcií a služieb. Po siedmich rokoch ozbrojeného konfliktu potrebuje humanitárnu pomoc 24 miliónov ľudí z celkového počtu 28 miliónov Jemenčanov. Takmer 400-tisícom detí hrozí smrť hladom.

Pred tromi rokmi zažil Jemen najhoršie prepuknutie cholery v modernej dobe a posledných 18 mesiacov bola krajina na pokraji hladomoru. Vzhľadom na nefunkčný zdravotnícky systém, chudobu a nízku všeobecnú imunitu je veľkým rizikom aj COVID-19.

 

Pomoc pre rodiny s deťmi

Hlad je prítomný na každom kroku. Ceny potravín sa neustále zvyšujú a chudobní ľudia si ich nemajú za čo kúpiť. Nadácia Integra pokračuje v pomoci obyvateľom Jemenu a spolu s miestnym partnerom pomáhame zabezpečiť výživu viac ako 3000 ľuďom v okresoch Haijah a Hudaydah v Jemene. Ide o 500 domácností, ktoré dostali polročnú finančnú výpomoc na kúpu potravín. Väčšinu tvorili rodiny s podvyživenými deťmi do 5 rokov a domácnosti, kde bol zdravotne postihnutý alebo človek s chronickým ochorením. Jednou z takýchto domácností je aj rodina Muhammada.

 

Lieky a jedlo pre hladujúcich

Muhammad je mladý muž, ktorý má manželku a dve deti. Žije spolu s 4-člennou rodinu svojho otca, ktorej sa snaží pomáhať. Muhammadov 5-ročný syn trpí akútnou podvýživou a starý otec má ťažké psychické problémy. Potrebuje mesačnú liečbu v hodnote 20-tisíc rialov, čo je asi 31 eur.

Muhammad je jedným zo živiteľov rodiny. Rád by otcovi liečbu zaplatil, nemá však na to peniaze. Sám je vo veľmi ťažkej finančnej situácii, pracovných príležitostí je žalostne málo a úspory nemá žiadne. Nemohol si dovoliť kúpiť ani základné veci. Jeho deti hladovali a chudoba sa len prehlbovala.

Rodina Mohammada sa dostala do programu finančnej výpomoci. Na obdobie pol roka dostali sumu 45 000 rialov (asi 70 EUR), o ktorých Muhammad hovorí: „Po získaní tejto podpory som bol schopný zabezpečiť stravu a základné materiály pre svojich blízkych. Som vďačný za to, že môj chorý otec dostal liek a zotavuje sa. A naše deti? Môžu sa najesť a majú sa dobre. Náš finančný stav sa výrazne zlepšil. “

 

Pomáhajte s nami aj naďalej!

Nadácia Integra pokračuje v práci v Jemene. Veríme, že aj vďaka vám príde pomoc pre ďalšie rodiny, deti a chorých ľudí.

PODPORIŤ ĽUDÍ V JEMENE

 

 

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie