Naplňme triedu

Spolu s ochotnými Slovákmi sme naplnili triedu prvákov v etiópskej škole Bishoftu a priniesli do prázdnej triedy radosť a smiech detí.  Pravidelná mesačná podpora zmení život dieťaťa a dá mu nádej na lepšiu budúcnosť.

Sen sa stal skutočnosťou. Spoločne s ochotnými Slovákmi sa nám podarilo poslať do školských lavíc Centra Bishoftu v Etiópii 36 prváčikov, ktorí sa učia čítať, písať, počítať. Pravidelnou mesačnou podporou 25 € sponzori zabezpečia dieťaťu vzdelanie, stravu, školské pomôcky, uniformu a zdravotnú starostlivosť.

Kto sú Hana, Eden, Bonsan, Amanuel… a ďalší? Najchudobnejšie deti zo slumu. Každý s neľahkým životným príbehom. Niektorí majú len jedného rodiča, ďalších súrodencov, o ktorých sa pomáhajú starať. Ich rodiny majú peniaze ledva na živobytie, poplatky za školu si jednoducho nemôžu dovoliť. Je to drahé. Keď nie sú peniaze, drahé sú aj tie najzákladnejšie veci – jedlo, oblečenie. Myslieť na školu je prepych.

A predsa sa to podarilo. Trieda je plná detí! Malí žiaci môžu vďaka svojim sponzorom chodiť do školy. Pre chudobné africké deti je to obrovská vec. Niečo, čo im zmení život. Dá nádej a budúcnosť. Nielen im, ale aj celej rodine či komunite. Vzdelanie je cesta von z chudoby. Je ako štart, z ktorého vyrážate k cieľu.

Ochotní Slováci postavili za tri mesiace na štartovaciu čiaru 36 afrických deti. Budú ich sprevádzať, zdieľať s nimi život, ich radosti, pokroky. Veríme, že to bude radostná cesta a obohatí nielen deti, ale aj darcov. Prinesie nové zážitky, pohľady a radosť z vecí, ktoré majú zmysel.

Prajeme všetkým, aby sa na tej ceste darilo a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Ďakujeme!

O škole Bishoftu

O etiópskej škole Bishoftu, deťoch a miestnych pomeroch si môžete prečítať v blogu Vzdelanie a teplé jedlo.  Na tomto mieste bola aj naša dobrovoľníčka Betka, ktorá učila deti pol roka angličtinu. Jej skúsenosť z pobytu nájdete v blogu Etiópske deti sú úžasné

Ďalšie novinky sledujte na našom facebooku.

Hoci sa podarilo tieto deti poslať do školy, stále je mnoho tých, ktoré zostávajú doma. Ich rodiny si nemôžu dovoliť platiť školské výdavky. Preto neváhajte a staňte sa pre ďalšie dieťa oporou vo vzdelaní. Alebo zdieľajte tento projekt medzi svojimi známymi, aby sme naplnili nové triedy šťastnými deťmi.

Poslať dieťa do školy

Príbehy z terénu

Spoznávame životy ľudí, ktorým pomáha naša práca. Často sú plné bolesti, smútku, ale aj vďačnosti a nádeje. Prečítajte si niektoré z nich.

Prispejte ľuďom v núdzi ešte dnes