Blog

Podpora detí

Moje dni v Integre

Aj tento rok som ako stredoškoláčka absolvovala odbornú prax. Opäť v Integre. Nadáciu som bližšie spoznala ešte minulý rok. Zaujímavé projekty, dobrá pracovná atmosféra a fajn ľudia ma presvedčili a prišla som opäť.

 

Úspešná kampaň

Moje dni v Integre v Integre mi dali veľa. Videla som, ako dôležité je pomáhať iným ľuďom. Prišla som sem v čase, kedy bola nadácia doslova “zaplavená” žiadosťami o podporovanie dieťaťa. Vianočná kampaň “Naplňme triedu”, ktorú podporil novinár Samo Marec, vyburcovala asi stovku Slovákov. Množstvo ľudí pochopilo, že je potrebné pomáhať. A tak sa rozhodli podporovať deti z Kene a Etiópie pri vzdelávaní. Lebo vzdelanie je pre tieto deti veľmi dôležité, je to príležitosť na lepšiu budúcnosť.

 

„Bolo pre mňa nezvyčajné a miestami až dojemné vidieť, ako ľudia prejavujú záujem o dieťa, ktoré je vzdialené tisícky kilometrov“.

 

Záujem o deti bol krásny

Prichádzali žiadosti, ktoré bolo treba spracovať. Nahadzovať dáta do systému. Triediť listy podporovateľov pre deti, lebo o pár dní sa letí na služobnú cestu do Afriky a deti čakajú na “svoj” list. Tieto listy vedia vyčariť úsmev na tvári. Sponzori píšu o tom, ako sa majú a pýtajú sa detí, ako sa im darí v škole. Aké predmety majú radi, či majú kamarátov a aké sú ich záľuby. Deti im potom pošlú niečo, čo nakreslia alebo napíšu v krátkosti niečo o svojom živote. Bolo pre mňa nezvyčajné a miestami až dojemné vidieť, ako ľudia prejavujú záujem o dieťa, ktoré je vzdialené tisícky kilometrov.

 

Uf, tie mená!

Práca, ktorú som robila, bola niekedy monotónna, inokedy živšia. Rada som sa prešla a odniesla odberateľom kávu, ktorú Integra praží vo vlastnej pražiarni (kávu kúpite na www.samay.sk). Ťažké chvíle som zažívala, keď som zapisovala mená afrických detí do systému. Bamlak, Yabsera (chlapčenské aj dievčenské meno), Besufekad… a ďalšie mi dali „zabrať”. To som sa „chytala za hlavu”, akú prácu mi to dali. Niektoré mená detí som nevedela ani prečítať nieto ešte napísať.

 

Veľký kus práce

Moje dni v Integre skončili. Znovu ma prekvapilo, aký malý počet ľudí v nadácii dokáže spraviť taký veľký kus práce. Vidieť dobré vzťahy medzi zamestnancami v Integre bolo milé, lebo asi v máloktorej firme to tak je. Vidieť tú ochotu navzájom si pomôcť, poradiť si a podporiť sa je v tejto dobe vzácnosťou. Som rada, že som mohla byť súčasťou niečoho takého. Vidieť, to ako sa vymýšľajú nové projekty, vidieť ako takáto nadácia funguje a mení tento svet k lepšiemu.

Lucia Kremská

študentka 4. ročníka Strednej odbornej školy masmediálnych a informačných štúdií v Bratislave

 

button: Podporiť dieťa pri vzdelávaní

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie