Blog

Podpora detí

Lepšie je dávať ako dostávať

Miriam Lachová, ktorá aj s rodinou podporuje cez Nadáciu Integra africké deti pri vzdelávaní, verí, že čím viac človek dáva, tým viac dostáva. A to nielen materiálne, ale aj cez pocity spokojnosti, šťastia a radosti. Svoju dcéru tak učí, že je lepšie dávať ako dostávať. Prečítajte si, čo všetko prináša pomoc africkým deťom. Článok bol zverejnený na www.teraz.sk 

Cieľom sponzorského programu Podpora detí je mesačným príspevkom 25 eur uhradiť školné, školské pomôcky, uniformy, zabezpečiť pre dieťa jedno teplé jedlo za deň, čiastočne pokryť náklady na bývanie, ak dieťa žije v detskom domove alebo na internáte a zabezpečiť zdravotnú starostlivosť.

 

Pomáhame ako rodina

„Mať možnosť pomôcť druhým je úžasný pocit. Ako rodina sa zapájame do rôznych charitatívnych projektov, ktoré nám dávajú zmysel. Podporovať deti, ktoré majú za malý finančný príspevok školu, stravu a bývanie je priam neuveriteľné. Človek si pri tejto skutočnosti uvedomí, ako veľa má a v akom luxuse dnes žije,“ uviedla Lachová.

 

Je lepšie dávať, ako dostávať

Lachová sa rozhodla do projektu zapojiť, keď mala jej dcéra tri roky. Chcela ju naučiť to, že je dôležité pomáhať ľuďom v núdzi. „Hľadala som zmysluplnú aktivitu, do ktorej by mohla byť zaangažovaná osobne a zapojená dlhodobo. Pomáhať dieťaťu v jej veku, nadviazať s ním spojenie, poskytovať pomoc, lásku a starostlivosť bolo niečo, čo som chcela u dcéry hodnotovo podporovať. Vďaka projektu som ju mohla naučiť, že je lepšie dávať ako dostávať, a že pocit šťastia je možné dosiahnuť aj prostredníctvom pomoci druhému,“ vysvetlila.

 

„Mať možnosť pomôcť druhým, je úžasný pocit.“

 

Špeciálne miesto v srdci

Dcéra má dnes 14 rokov a stále si s Brendou, dievčaťom, ktoré podporujú, píšu listy. „Sú nesmierne dojímavé. Obe dievčatá vyrástli, za ten dlhý čas si cez množstvo listov vytvorili úžasný vzťah a Brenda má v dcérinom srdci špeciálne miesto. Jedného dňa by sa chceli spolu stretnúť a pevne verím, že sa im to podarí,“ priblížila Lachová. Odvtedy s rodinou podporuje ďalšie tri deti.

 

Zapojila sa celá firma

O rodinnej skúsenosti s deťmi v Afrike rozprávala v práci kolegyniam. „Oslovila som kolegyne, či by mali záujem zobrať si dieťa a písať mu listy, aby malo niekoho, komu na ňom záleží. Do projektu sa zapojili všetky a dnes naša spoločnosť Human Dynamic za mesačný príspevok 200 eur podporuje až osem detí. V kancelárii sa vždy tešíme z listov, ktoré od nich prídu, a aj z toho, že aj v takom malom tíme môžeme meniť životy,“ opísala. Podpora detí cez projekt Nadácie Integra vníma aj ako priestor pre nich ako tím byť spolu a mať spoločnú a zmysluplnú aktivitu.

Button: Podporiť vzdelávanie detí

Miriam so svojimi kolegyňami

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie