Blog

Humanitárna pomoc

Lepšia hygiena v domácnostiach

Afganistan, ktorý zažíva krízu kvôli vážnej politickej situácii, dlhodobo trápi chudoba. V krajine je nedostatok jedla, pitnej vody, zdravotnej starostlivosti a nízka úroveň hygieny. Pre ľudí je aj problém dostať sa k vode a umyť sa. Polovica obyvateľov z takmer 40-miliónového Afganistanu, potrebuje humanitárnu pomoc. Situáciu ešte zhoršila pandémia COVID-19.

Riešením podvýživy sa zaoberá aj náš partner humanitárna organizácia Medair. Do programu liečby akútnej podvýživy , ktorý podporuje aj Nadácia Integra  Pomáha liečiť hlavne podvyživené deti a organizuje pre matky školenia, kde sa naučia kontrolovať podvýživu svojich detí a lepšie si osvoja hygienické návyky. V ich domácnostiach je tak lepšia hygiena, čím sa znižuje riziko nákazy koronavírusom.

 

Distribúcia mydla

Ročnú Afiu z južného Afganistanu prijali na kliniku kvôli akútnej podvýžive a úspešne ju vyliečili. Je pozoruhodné, ako veľmi sa dievčatko fyzicky zmenilo od prijatia na kliniku až po prepustenie. V rámci ošetrenia dostala Afia aj mydlo. 

Distribúcia hygienických potrieb je súčasťou opatrení, na ktorých sa podieľame uprostred globálnej pandémie. Majú zaistiť pacientom a personálu čo najväčšiu bezpečnosť. Patrí k nim tiež zriaďovanie miest na umývanie rúk, zachovávanie odstupu, rúška a ochranné pomôcky pre personál.

Lepšia hygiena v domácnostiach

Afiina matka Farah sa s nami podelila o svoje pocity, keď dostala mydlo: „Som za to veľmi vďačná, aj za výživové doplnky pre moju dcéru. Teraz máme doma dostatok mydla a môžeme si pred jedlom umyť ruky. Pomohli nám aj vaše rady, ako sa chrániť pred COVID-om a ďalšími chorobami ako je napríklad hnačka. Teraz už vieme, kedy a ako si umývať ruky mydlom, aby sme predišli nákaze. V našich domácnostiach je teraz lepšia hygiena.“

 

Núdza v krajine trvá, zapojte sa

Podobných príbehov je veľa. Núdza v Afganistane je veľká a jej obyvatelia potrebujú pomoc. Zapojte sa aj vy a dajte im šancu lepšie a zdravšie žiť. 

 

PRISPIEŤ ĽUĎOM V AFGANISTANE

 

Použité fotografie: © Medair
#KrízaAfganistan

 

Mohlo by vás zaujímať

Zabudnuté krízy: Prečo ich prehliadame

Čítať ďalej

We are looking for Compliance and MEAL Manager

Čítať ďalej

Dvojičky v Etiópii chodia do školy

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie