Blog

Podpora detí

Kurzy zvýšia šance na prácu

Spolu s Centrom Beacon of Hope v Keni sa nám darí úspešne pripraviť do života stovky študentov, ktorí sa za posledných 24 mesiacov zúčastnili odborných vzdelávacích kurzov. S Beacon of Hope (BOH) spolupracujeme už niekoľko rokov. Mnohých študentov v BOH podporujú cez Nadáciu Integra slovenskí darcovia.

 

Kurzy pre ľudí do 35 rokov

621 mladých ľudí získava v priebehu projektu vedomosti a zručnosti v odboroch ako je napríklad zvárač, inštalatér, elektrikár, murárstvo, maliarske práce. Otvorený bol aj kurz poľnohospodárstvo a správa majetku. Kurzy boli určené pre chudobných mladých ľudí vo veku od 18 do 35 rokov, ktorí ešte nemajú žiadnu odbornosť. Alebo aj pre tých, ktorí sa potrebovali niečo doučiť a získať certifikát.

 

Certifikát o absolvovaní kurzu dáva študentom väčšie šance nájsť si prácu

 

Zručnosti pomôžu pri hľadaní práce

Certifikát o absolvovaní kurzu dáva študentom väčšie šance nájsť si prácu, čo bude po zvládnutí koronakrízy veľkou výhodou. Doposiaľ ho získalo 170 študentov. Niektorí študenti potrebujú kurz dokončiť a spraviť ešte záverečné skúšky, ktoré sa kvôli pandémii nestihli. V čase pandémie sú školy zatvorené, vzdelávanie v BOH prebieha online.

 

Nové učebne a vybavenie

V spolupráci so SlovakAid sme pomohli zaobstarať škole tablety, ktoré zabezpečujú efektívnu online výučbu počas pandémie. Škole tiež pomôže nová nadstavba, kde sa vytvorili ďalšie odborné učebne s kvalitným vybavením. Vedenie školy pripravilo aj spoluprácu s firmami, kde chodili študenti na prax.

 

Pomáhajú aj mentori

Študenti v kurzoch mali aj svojich mentorov. Sprevádzali ich a pomáhali im posilňovať študijné a pracovné návyky. Toto všetko významne prispeje k tomu, že mladí ľudia budú mať lepšie šance nájsť si trvalé zamestnanie. Uvedomujú si, že kurzy zvýšia ich šance na prácu. Prakticky im môže pomôcť aj motivačný seminár, ktorý škola pripravila začiatkom roka pre svojich študentov a absolventov.

Firmy predstavili pracovné miesta

Vedúci centra, úspešní už pracujúci absolventi kurzov, malí podnikatelia a zástupcovia firiem hovorili o tom, ako uspieť na trhu práce. Napríklad. ako sa uchádzať o zamestnanie, ako napísať životopis, prečo sa zúčastniť pohovorov či aké sú požiadavky zamestnávateľov. Firmy tiež predstavili konkrétne pracovné možnosti.

 

Nevzdávajú sa

Situácia na pracovnom trhu sa skomplikovala kvôli pandémii koronavírusu. Mnohé rodiny študentov prišli o prácu, nemajú príjem a zápasia s hladom. Hoci je situácia v Keni v súčasnosti ťažká, mladí ľudia sa nevzdávajú. Vedia, že kurzy a odborné vzdelanie zvýšia ich šance na prácu, ktorá ich uživí.

Projekt odborného vzdelávania v BOH podporil SlovakAid.

Button: Podporiť vzdelávanie detí a mladých ľudí

Mohlo by vás zaujímať

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Škola je symbolom nového začiatku

Čítať ďalej

Pitná voda voda je v Sýrii vzácnosťou

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie