Blog

Humanitárna pomoc

Krutá zima na Ukrajine

Teplo, svetlo a jedlo. Základné veci, ktoré chýbajú ľuďom na Ukrajine. Neustále bombové útoky na ukrajinskú infraštruktúru ničia ešte viac v týchto chladných mesiacoch život civilistom. Ľuďom je zima, nemajú sa kde zohriať, elektrina nefunguje a variť nie je kde a čo. Krutá zima na Ukrajine zasiahla všetkých.

 

Generátory a sviečky pomáhajú prežiť

Naši humanitárni partneri na Ukrajine stále avizujú nedostatok malých prenosných generátorov na výrobu elektriny. Dajú sa použiť na zabezpečenie tepla. Už sme ich niekoľko zakúpili a poslali našim susedom. Ľuďom posielame aj sviečky, ktoré sú pre nich zdrojom svetla kdekoľvek sa nachádzajú. Či už vo svojich príbytkoch alebo v pivniciach ukrytí pred bombardovaním.

 

Náročná zima pre všetkých

Sergeyi, náš partner na Ukrajine, hovorí: „ Máme za sebou ťažký čas, 10 mesiacov vojny. Chcem vyjadriť veľké ďakujem každému, kto nás podporil, pomohol nám. Sme vám za všetko zo srdca vďační . Poskytli ste nám svoje domovy, pomohli ste zabezpečiť mnohé veci. Táto zima je pre nás veľmi dôležitá, je náročná, pre civilistov, vojakov, ženy, deti. Prosím, zostaňte s nami….”

 

Problém zabezpečiť jedlo

Aj od našich partnerov vieme, akým veľkým problémom na Ukrajine je zabezpečenie jedla. V oblastiach, kde sa bojuje, je to extrémne náročné. Obchody nemajú dostatok tovaru a mnohí ľudia si ho ani nemajú za čo kúpiť. Stratili prácu a žijú z úspor, ktoré sa však rýchlo míňajú. Mrazivé večery a noci v tme a o hlade sú desivé. Ak k tomu ešte hučia sirény a nad hlavami lietajú bomby, život je extrémne ťažký.

„Na Ukrajine mám veľa priateľov. Vidím ich tváre, zničené domovy. Vidím tváre detí, ktoré zažili streľbu, bombardovanie, tváre ich rodičov. Som hrdý na našich ľudí,” vraví Sergyi, ktorý so svojím tímom distribuuje v rôznych oblastiach jedlo, hygienu a ďalšiu pomoc zo Slovenska.

 

Čo je dnes potrebné

Nadácia Integra pomáha na Ukrajine od začiatku vojny. Za uplynulých desať mesiacov sme tam aj vďaka vám pomohli 370-tisíc ľuďom. Do 53 distribučných miest sme odviezli 1400 ton pomoci, väčšinou potraviny, ale aj hygienické potreby a lieky.

V tejto chvíli sa snažíme na Ukrajine zabezpečiť teplo, svetlo a jedlo. S vašou pomocou môžeme zaobstarať generátory, teplé oblečenie a obuv, sviečky a potraviny.

 

Prosíme vás, pridajte sa!

Krutá zima na Ukrajine zasiahla všetkých. Pošlime teplo, svetlo a jedlo našim susedom a pomôžme im prežiť ťažké obdobie! Mesiace, kedy ľudia v mnohých oblastiach žijú väčšinu času v úplnej tme, bez kúrenia a iných dôležitých vecí, ktoré všetci potrebujeme pre naše rodiny, starších ľudí a naše deti.

POMÔCŤ NA UKRAJINE

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie