Sucho v Etiópii

Sucho v Etiópii

V dôsledku mučivého sucha v Etiópii narastá hlad. Očakáva sa, že do polovice marca bude v krajine potrebovať urgentnú humanitárnu pomoc vyše šesť miliónov ľudí.

Najväčšie sucho za posledné desaťročia zasiahlo Etiópiu a ďalšie krajiny Afrického rohu. Tri po sebe nasledujúce obdobia dažďov nedokázali zabezpečiť potrebnú vlahu a región zaznamenal najväčšie sucho od roku 1981.

Situácia v Etiópii je alarmujúca. Kvôli nedostatku vody nie je úroda a uhynula veľká časť dobytka. Vidiecke rodiny, ktoré sú odkázané na poľnohospodárstvo a pastvu, nemajú čo jesť a sú závislé od pomoci iných.

UNICEF odhaduje, že v Etiópii prestalo chodiť do školy viac ako 150-tisíc detí, aby mohli chodiť pre vodu a pomáhať rodine inými prácami. Alarmujúce je, že narastá počet detí, ktoré trpia podvýživou. Situáciu na severe krajiny ešte zhoršuje vojenský konflikt.

 

Ako pomáhame

Nadácia Integra sa zapojila do pomoci Etiópii v oblasti Borena. V spolupráci s partnerom tam zabezpečujeme potraviny pre 500 domácností. Potravinové balíčky, ktoré ľudia dostávajú, obsahujú kukuričnú múku, olej, šošovicu, výživné pečivo pre deti, soľ, cukor a mydlo na zlepšenie hygieny.

 

Váš dar zabezpečí

Pomôžte aj vy obyvateľom Etiópie. Váš dar zabezpečí základné potraviny pre hladujúcich v oblasti Borena.

 

PODPORIŤ ĽUDÍ V ETIÓPII

 

foto: Food for the Hungry

Ivana Čorbová koordinátorka humanitárnych projektov
Ivana koordinuje humanitárne projekty Nadácie Integra. Je v kontakte s našimi partnermi a z terénu prináša aktuálne informácie o aktivitách, ktorými pomáhame ľuďom zasiahnutým vojenskými konfliktmi, alebo prírodnou katastrofou. Ivana tiež komunikuje s organizáciami akými sú na Slovensku SlovakAid, Platforma rozvojových organizácii - Ambrela, alebo medzinárodná Alliancia Integral a jej členovia.

Príbehy z terénu

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie