Staviame detský domov

Staviame detský domov v Keni

V detskom domove Praise Gate býva 44 opustených detí. Pre nich, ale aj ďalších čakateľov na prijatie do láskavej rodiny Praise Gate, staviame novú budovu detského domova. Bude mať dvojnásobnú kapacitu a deťom poskytne kvalitnejšie bývanie.

Sen o novom bývaní pre opustené deti

Chceme vytvoriť pre deti pohodlnejšie, bezpečnejšie bývanie, príjemnejší domov a miesto pre nové siroty. Stavba z vlnitého plechu s hlinenou podlahou, v ktorej deti dnes bývajú, už nevyhovuje. Jej kapacita je naplnená a nie je možné prijať do domova ďalšie deti, ktoré to potrebujú.

Preto sme sa rozhodli podporiť výstavbu novej budovy, ktorá zlepší podmienky bývania a prijme nových obyvateľov. Máme radosť, že stavba rastie a veríme, že sa ju podarí skoro dokončiť.

Súčasný stav a pohľad na nový detský domov.

Čo sa už podarilo

Máme veľkú radosť, že je nová budova už pod strechou! Projekt stavby, ktorý bol v roku 2020 na papieri, sa úspešne realizuje. Spolu so slovenskými darcami sme zvládli kúpu pozemku, ktorý je v blízkosti súčasného domova, kde deti žijú. Vybudovali sme základy domu, postavili múry. Koncom minulého roka sme zorganizovali zbierku, vďaka ktorej je stavba pod strechou.

 

Dnes sme znova bližšie k nášmu snu. Je to vďaka neuveriteľnému odhodlaniu riaditeľky domova, ktorú všetci volajú „mama Lucy„, fanúšikom detí v Keni a silnej komunite ľudí na Slovensku, ktorá pravidelne podporuje vzdelávanie všetkých týchto detí.

Sme odhodlaní vytvoriť pre tieto deti krásne miesto – lepší domov. Každé dieťa si to zaslúži.

Čo nás čaká

V súčasnosti sú na rade interiérové práce (elektrikárske a vodoinštalatérske práce, montovanie zárubní, dverí, okien aj omietanie stien) a tiež práce na studni a vodovode. Aktuálna čiastka na pokrytie týchto nákladov predstavuje približne 22 000 eur.

Ako sa zapojiť a pomôcť

Pri stavbe detského domova pomáha vedenie domova a miestna komunita. Či už sú to cirkevné spoločenstvá, súkromné firmy, bývalí chovanci, ale aj susedia. Zháňajú stavebný materiál, zabezpečujú výstavbu a celú logistiku. Veľmi sa angažujú, aby nová stavba rýchlejšie napredovala.

Ľudia na Slovensku môžu výstavbu podporiť najmä finančným darom podľa svojich možností.

Tí odvážnejší môžu na podporu nového domova zrealizovať darcovskú výzvu medzi svojimi priateľmi alebo kolegami v práci.

Existujú aj ďalšie spôsoby, ako deťom splniť sen, ktorý snívajú. Stačí, keď nám dáte vedieť o svojom záujme pomôcť a spolu preberieme aj iné možnosti. Všetky väčšie aj menšie dary od jednotlivcov alebo od firiem dokážeme efektívne a rýchlo poukázať na financovanie stavby.

Pridajte sa k nám a naplňme sen o novom bývaní pre deti!

 

PODPORIŤ STAVBU NOVÉHO DOMOVA

 

 

Stavbu domova podporili

Lucia Pagáčová koordinátorka programu Podpora detí
Lucia prepája záujemcov o podporu detí s konkrétnymi deťmi v našom programe. Niekoľkokrát ročne navštevuje naše partnerské detské domovy a školy v Afrike, kde monitoruje fungovanie programu pomoci. Takisto sa stará o korešpondenciu a poskytuje dôležité informácie o celom programe Podpora detí. Je kontaktnou osobou pre všetkých, ktorí už vzdelávanie detí podporujú alebo sa pre tento krok rozhodujú.

Príbehy z terénu

Kto pobeží pre Daniela?

Čítať ďalej

Maureen vyštudovala a osamostatnila sa

Čítať ďalej

Ďalšie deti majú šancu

Čítať ďalej

Povedali o nás

Chcem dostávať
aktuálne informácie