Staviame detský domov

Staviame detský domov v Keni

V detskom domove Praise Gate býva 55 opustených detí. Pre nich, ale aj ďalších čakateľov na prijatie do láskavej rodiny Praise Gate, staviame novú budovu detského domova. Bude mať kapacitu 80 detí a poskytne im kvalitnejšie bývanie.

Sen o novom bývaní pre opustené deti

Chceme vytvoriť pohodlnejšie, bezpečnejšie bývanie, príjemnejší domov pre deti a nové miesta pre siroty. Stavba z vlnitého plechu s hlinenou podlahou, v ktorej deti dnes bývajú, už nevyhovuje. Jej kapacita je naplnená a nie je možné prijať do domova ďalšie deti, ktoré to potrebujú.

Preto podporujeme výstavbu novej budovy detského domova Praise Gate (PG), ktorá zlepší kvalitu bývania a prijme nových obyvateľov. Máme radosť, že stavba rastie a veríme, že sa ju podarí skoro dokončiť.

Deti sa už tešia na nový domov.

Čo sa už podarilo

Máme veľkú radosť, že je nová budova už pod strechou a začali sa osadzovať okná. Projekt stavby, ktorý bol v roku 2020 na papieri, sa úspešne realizuje. Spolu so slovenskými darcami sme zvládli kúpu pozemku, ktorý je v blízkosti súčasného domova, kde deti žijú. Vybudovali sme základy domu, postavili múry a vďaka podpore od vás je  stavba už pod strechou.

Dnes sme znova bližšie k nášmu snu. Je to vďaka neuveriteľnému odhodlaniu riaditeľky domova, ktorú všetci volajú „mama Lucy„, fanúšikom detí v Keni a silnej komunite ľudí na Slovensku, ktorá pravidelne podporuje vzdelávanie všetkých týchto detí.

Sme odhodlaní vytvoriť pre tieto deti krásne miesto – lepší domov. Každé dieťa si to zaslúži.

Čo nás čaká

V súčasnosti sú na rade interiérové práce (elektrikárske a vodoinštalatérske práce, montovanie zárubní, dverí, okien aj omietanie stien) a tiež práce vybudovaní studne a vodovodu.

Ako sa zapojiť a pomôcť

Veľmi nám záleží na tom, aby sme stavbu čo najskôr dokončili. Sami to nedokážeme, ale s vašou pomocou áno.

Výstavbu nového domova pre 80 sirôt môžete podporiť finančným darom, vďaka čomu sa práce pohnú zasa o kus dopredu.

Tí odvážnejší si môžu vytvoriť aj vlastnú darcovskú výzvu a zbierať prostriedky na dokončenie stavby detského domova ako to napr. spravila Kristína Tormová.

Existujú aj ďalšie spôsoby, ako deťom splniť sen, ktorý snívajú. Stačí, keď nám dáte vedieť o svojom záujme pomôcť a spolu preberieme aj iné možnosti. Všetky väčšie aj menšie dary od jednotlivcov alebo od firiem dokážeme efektívne a rýchlo poukázať na financovanie stavby.

Pridajte sa k nám a naplňme sen o novom bývaní pre deti!

 

PODPORIŤ STAVBU NOVÉHO DOMOVA

 

 

Stavbu domova podporili

Lucia Pagáčová koordinátorka programu Podpora detí

Príbehy z terénu

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Nevrátila som sa v pôvodnom stave

Čítať ďalej

Záleží nám na kvalite

Čítať ďalej

Povedali o nás

Chcem dostávať
aktuálne informácie