Blízky východ

Blízky východ

Zo strachu pred vojnou, násilím a smrťou opustili svoje domovy milióny ľudí. Niektorí odišli do Európy, no mnohí zostali vo svojej krajine a čelia následkom vojny.

Na Blízkom východe žijú skoro 4 milióny sýrskych utečencov, v Turecku ich je 1,6 milióna, ďalší sú v Jordánsku, Egypte, či Iraku. V samotnej Sýrii je takmer 8 miliónov ľudí vysídlených. To znamená, že utiekli zo svojich domovov, ale naďalej zostávajú v krajine. Je ťažké predstaviť si, že 2 milióny z nich sú deti. Keby sme v štatistikách pokračovali, prišli by sme k číslu 16 miliónov. To je počet ľudí, ktorí potrebujú pomoc.

Prečo dokážeme byť v pomoci efektívni

Sme členom medzinárodnej Aliancie Integral, ktorá sa zapája do humanitárnych aktivít na celom svete. Týmto spôsobom pracuje 23 členov zo 14-tich krajín na 85-tich miestach sveta. Vďaka koordinácii a znalostiam situácie v danej krajine je táto pomoc rýchla a účinná. Našim partnerom v rámci aliancie je organizácia MedAir, s ktorou spolupracujeme na pomoci ľuďom na Blízkom východe.

Vďaka vašim darom sme pomohli zabezpečiť:

  • jedlo, zdravotnú starostlivosť
  • hygienické potreby
  • sanitu v utečeneckých táboroch
  • postupnú obnovu infraštruktúry

PODPORIŤ ĽUDÍ NA BLÍZKOM VÝCHODE

 

 

Ivana Čorbová koordinátorka humanitárnych projektov
Ivana koordinuje humanitárne projekty Nadácie Integra. Je v kontakte s našimi partnermi a z terénu prináša aktuálne informácie o aktivitách, ktorými pomáhame ľuďom zasiahnutým vojenskými konfliktmi, alebo prírodnou katastrofou. Ivana tiež komunikuje s organizáciami akými sú na Slovensku SlovakAid, Platforma rozvojových organizácii - Ambrela, alebo medzinárodná Alliancia Integral a jej členovia.

Príbehy z terénu

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Škola je symbolom nového začiatku

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie