Blog

Humanitárna pomoc

Jedlo pre deti v Južnom Sudáne

Humanitárnu krízu v Južnom Sudáne spôsobili ozbrojené etnické násilnosti. Vypukli krátko po jeho vzniku v roku 2011 a vyostrili sa v polovici decembra 2013. Posledná dohoda o prímerí bola podpísaná v auguste 2018, boje v Južnom Sudáne však pokračujú. Z krajiny utiekli doposiaľ takmer 2 milióny ľudí, podľa informácií OSN viac ako milión sú deti. Rovnaký počet detí muselo opustiť svoje domovy, ale zostali v krajine. Celkovo je bez domova 1,9 milióna ľudí.

Potravinová kríza 

Konflikt v Južnom Sudáne má za následok rozsiahle presídľovanie a potravinovú krízu. Miestne obyvateľstvo aj naďalej naliehavo potrebuje humanitárnu pomoc. Ľuďom chýba výživné jedlo, pitná voda, zdravotná starostlivosť, hygienické potreby. Na humanitárnu pomoc je odkázaných 7,5 milióna ľudí. Podľa odhadov ohrozuje nedostatok jedla životy vyše 5 miliónov ľudí.

 

Výživa pre tisícky detí

Nadácia Integra v spolupráci so Slovak Aid pomohla pri znižovaní chorobnosti a úmrtnosti ohrozených obyvateľov. Celkovou sumou 152 446 eur sme prispeli na jedlo pre deti v Južnom Sudáne – výživu dostalo vyše 55-tisíc podvyživených detí.  Prispeli sme na potraviny, pitnú vodu, lieky, zdravotnú starostlivosť a psychosociálnu pomoc. Podporili sme aj vzdelávanie a zvýšenie počtu kvalifikovaných zdravotníkov.

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie