Blog

Humanitárna pomoc

Jedlo pre deti a ich rodiny

V  Nadácii Integra starostlivo sledujeme správy o situácii ohľadom koronavírusu, ktorý sa nevyhol ani Afrike. Tento najchudobnejší kontinent sveta hlási počty nakazených, ktoré zatiaľ nie sú alarmujúce. Vieme však, že úroveň hygieny a spôsob života ľudí v slumoch a v biednych podmienkach môže veľmi rýchlo vytvoriť obrovské ohniská nákazy, s ktorými bude ťažké bojovať.

 

Sme v kontakte s vedúcimi projektov

V týchto dňoch sme v intenzívnom kontakte s vedúcimi našich projektov v Keni a Etiópii, kde Slováci podporujú deti pri vzdelávaní. Sme radi, že sa o nich v týchto ťažkých časoch zaujímajú a pýtajú sa, ako sa im darí. Od našich partnerov v týchto krajinách vieme, že sa im nežije ľahko.

 

Zatvorené školy a nedostatok jedla

Školy sú z nariadenia vlády zatvorené v Keni aj Etiópii, zatiaľ sa nevie dokedy. Deti sa teda v súčasnosti neučia v školských laviciach a celkovo strádajú. Ako jeden z najväčších problémov je nedostatok jedla. Mnohé rodiny sa ocitli na hranici prežitia. Ľudia prichádzajú o prácu, ktorej aj tak bolo málo, a tým aj o skromný zárobok, ktorý stačil ledva na pokrytie základných potrieb. Kým deti chodili do školy, dostávali počas vyučovania jedno výživné jedlo. Aj keď to bolo niekedy ich jediné jedlo denne, mali ho pravidelne.

 

Jedlo pre deti a ich rodiny

Vzhľadom na ťažkú situáciu sme sa rozhodli podporovať zabezpečenie jedla pre deti v našich projektoch a ich rodiny v Keni a Etiópii. Toto sa už v súčasnosti deje. Riaditeľ centra TAPA Johnson povedal: “Nie je to bežné, ale teraz si situácia vyžaduje, aby sme stravu zabezpečili pre všetky rodiny. Aj keď to pre každého znamená trochu.“

 

„Nie je to bežné, ale teraz si situácia vyžaduje, aby sme stravu zabezpečili pre všetky rodiny. Aj keď to pre každého znamená trochu.“

 

Pomáhame spolu zahnať hlad

Sme radi, že spolu s vami pomáhame zabezpečiť jedlo pre deti a ich rodiny. Je to možné vďaka pravidelným príspevkom, ktorými Slováci podporujú deti pri vzdelávaní a vďaka individuálnym darom ktoré nám posielate na výzvu Koronavírus v Afrike. Hoci teraz deti nejaký čas nebudú v škole, naďalej im pomáhame žiť dôstojnejší život. Nielen im, ale aj ich súrodencom, mame či otcovi. Spolu im pomáhame zahnať hlad a dávame im najavo, že pri nich naďalej stojíme. Ďakujeme vám.

 

Ďakujeme všetkým za podporu a záujem. Sme vďační aj za všetkých darcov, ktorí prispeli na šitie rúšok v krajčírskej dielni TAPA pre deti a ľudí v slume Kibera. Veríme, že spoločne dokážeme aspoň čiastočne pomôcť ľuďom, ktorí nás potrebujú, aby čo najlepšie zvládli boj s koronavírusom.

Button:

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie