Blog

Podpora detí

Hľadáme podporovateľov

S

súrne hľadáme podporovateľov pre tieto deti, aby mohli chodiť do školy, mali výživné jedlo a potrebnú starostlivosť.Samson sa narodil 25. Mája 2006. Bol sirota, neskôr si ho adoptoval Joshua s manželkou Frashiah. Chlapec tak mohol vyrastať v úplnej rodine. Neskôr však jeho adoptívny otec po dlhej chorobe zomrel. Deväťročný Samson zostal s mamou. Tá však vážne ochorela a v súčasnosti potrebuje pomoc. Nie je schopná platiť synovi náklady na školu.
Samson má ešte brata, ktorý tiež navštevuje školu Sv. Anny a je štvrták. Rovnako ako Samson ani on nemá podporovateľa, ktorý by mu umožnil pokračovať vo vzdelávaní.Samuel sa narodil slobodnej mamičke, ktorá je psychicky chorá a má ďalšie štyri deti. Samuel so svojimi súrodencami žijú so starými rodičmi.
Chlapec vlani získal podporovateľa a začal chodiť do školy Sv. Anny. Žiaľ ten v súčasnosti už v podpore nepokračuje. Situácia je naliehavá, nakoľko Samuel už chodí do školy od minulého roka a náklady na jeho vzdelávanie nie sú pokryté.
Pozn. presný vek chlapca nepoznáme, keďže vzhľadom na zlú sociálnu situáciu rodiny je veľmi ťažké získať rodný list. Pracujeme na tom a veríme, že tento dokument budeme mať čoskoro k dispozícii.Leslie sa narodil 22. februára 2010 slobodnej mamičke, ktorá zomrela po tom, čo ju zrazilo auto. Leslie mal vtedy päť rokov. Ujala sa ho teta, s ktorou aj v súčasnosti žije. Okrem nej má Leslie starú mamu.
Aj keď má Leslie strechu nad hlavou, jeho tete stále chýbajú financie na zaplatenie školských poplatkov. Aby Leslie mohol navštevovať školu Sv. Anny a získať kvalitné vzdelanie, potrebuje sponzora. Podpora by mu zabezpečila aj školskú uniformu a výživné jedlo. Neskôr by sa mohol vyučiť remeslu alebo pokračovať v štúdiu na strednej škole.John sa narodil 28. novembra 2006. Jeho zomrel o osem rokov neskôr na meningitídu. Johnova mama je chorá, ochorenie jej nedovoľuje vykonávať náročnejšiu prácu. Zvládne teda robiť len veľmi jednoduchú prácu. Preto zarába veľmi málo a jej príjem stačí ledva na prežitie. Vzdelávanie svojho syna už nedokáže zaplatiť. Školské výdavky sú pre ňu príliš vysoké.  John potrebuje podporovateľa, aby mohol chodiť do školy a neskôr sa vyučil remeslu alebo pokračoval v štúdiu na strednej škole a vedel sa o seba postarať.

Len vďaka Vám prinášame nádej pre plnohodnotný život detí v Keni a Etiópii.

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie