Blog

Podpora detí

Detský domov Praise Gate začal stavať

Po úspešnej kúpe pozemku, s ktorou pomohli Slováci, začal detský domov Praise Gate v Keni stavať svoju novú budovu. Stavebné práce postupujú a deti sa už teraz tešia na nové bývanie. Zatiaľ stále žijú v starom dome z vlnitého plechu, ktorý susedí priamo s novým pozemkom. Každý deň tak deti môžu sledovať, ako sa stavebníkom darí.

 

Pomohli Slováci

Pozemok na stavbu sa podarilo kúpiť vďaka pomoci slovenských darcov. Tí na naň prispeli sumou vyše 9-tisíc eur. Riaditeľka domova Lucy bola z finančnej zbierky dojatá a našim darcom poďakovala: „Vaša pomoc je pre nás  úžasným povzbudením. V mene celej našej veľkej rodiny Praise Gate vám všetkým, ktorí prispeli na kúpu pozemku, kde chceme stavať novú budovu pre deti, úprimne ďakujem. Nech Vás Boh žehná.“ Lucy nás pravidelne informuje, ako sa im darí pri výstavbe. Detský domov Praise Gate začal stavať nedávno a na úplnú realizáciu stavby stále potrebuje pomoc.

 

„Vaša pomoc je pre nás úžasným povzbudením.“

 

Domov pre deti z ulice

Praise Gate je detský domov, ktorý sa nachádza v odľahlej časti Nairobi, hlavného mesta Kene. Stal sa útočiskom pre 40 detí, ktoré predtým žili na ulici. Ich súčasný príbytok je veľmi skromný. Má jednoduchú kuchyňu, niekoľko izieb na spanie, prívod vody a sprchy. Je však plný lásky a podpory. O deti sa stará manželský pár Allan a Lucy Njuguna. Domov je ako jedna veľká rodina. Všetci si pomáhajú, deti sa zapájajú do domácich prác.

 

Dôležité je aj vzdelanie

Dôležitou súčasťou starostlivosti v detskom domove Praise Gate je zabezpečiť všetkým deťom v programe vzdelávanie v niektorej miestnej škole. Deti, ktoré navštevujú základnú školu, dochádzajú do vzdialenej školy cez vidiecku oblasť. Tie, ktoré navštevujú vyššie stupne, chodia do rôznych stredných škôl v okolí. Všetky školské poplatky za potreby hradí Praise Gate a jeho darcovia. Vzdelanie všetkých detí v domove Praise Gate podporujú   cez Nadáciu Integra pravidelne ľudia zo Slovenska.

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie