Blog

Podpora detí

Deti v domove Praise Gate vás potrebujú

Detský domov Praise Gate sa nachádza v odľahlej časti hlavného mesta Nairobi v Keni. Stal sa útočiskom pre 41 detí, ktoré donedávna žili na ulici. Deti v domove sú prevažne siroty alebo deti, ktorých matky taktiež žijú na ulici. Bez pomoci Praise Gate by pravdepodobne strávili zvyšok života na ulici, zbierali zvyšky jedla, žobrali o peniaze či kradli kvôli hladu. Žili by bez východiska a vo veľmi neistých podmienkach. Veľakrát sa totiž práve deti stávajú terčom fyzického a sexuálneho násilia, podliehajú rôznym chorobám a väčšinou sa nedožívajú ani dospelého veku.

 

Útočisko pre deti

Detský domov sme pomohli vybudovať spolu so sponzormi pred desiatimi rokmi. V jednoduchej plechovej stavbe je kuchyňa, miestnosť na jedenie a spoločné stretnutia, izbičky s poschodovými plechovými posteľami. Je tam zavedená voda, vybudovaná sprcha. Pozemok je ohradený, čo poskytuje deťom bezpečie pri hrách a súkromie.

 

Vyššie výdavky

Detský domov Praise Gate vedie manželský pár, ktorý im dáva lásku, prijatie, pomáha im pripravovať sa do školy. Deti navštevujú okolité základné a stredné školy, pri vzdelávaní ich podporujú Slováci.
Súčasná pandémia koronavírusu zmenila zabehaný spôsob života aj tejto malej komunity. Školy v Keni sú do odvolania zatvorené a deti sú celé dni doma. Náklady na prevádzku stúpli. Zvýšili sa výdavky na jedlo, energie. Fungovanie domova je úplne závislé na pomoci zvonka. Hoci si deti dopestujú zeleninu a podieľajú sa na chode “domácnosti”, bez pomoci iných sa nezaobídu. Preto sme príspevky na vzdelávanie dočasne presunuli na pomoc pri zabezpečení jedla, ktorého je nedostatok.

 

Potrebujú pomoc

Pozývame vás do spolupráce pri pomoci týmto deťom. Hoci vám teraz nemôžeme ihneď prideliť dieťa, ktoré budete podporovať pri vzdelávaní, zostaňte s nami. Akonáhle to bude možné, dieťa vám radi pridelíme a spoločne sa budeme tešiť z jeho napredovania.

Dovtedy vás prosíme, podporujte detský domov Praise Gate sumou 25 eur mesačne. Pomôžete lepšie zvládnuť krízu, ktorá mimoriadne zasiahla tých najzraniteľnejších. Bližšie informácie: Lucia Pagáčová, projektová koordinátorka programu Podpora detí, lucia.pagacova@integra.sk, +421 911 727 335

button:

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie