Spolu pre Etiópiu

V dôsledku vojny a násilia potrebuje v oblasti Tigraj na severe Etiópie pomoc už štyri a pól milióna ľudí.
V lepšom prípade utekajú v strachu o život, mnohí už pocítili hrôzy vojny na vlastnej koži.

 

Pomôcť obetiam vojny hneď

Ivana Čorbová

koordinátorka
humanitárnej pomoci

Telefonický kontakt:
+421 918 949 884

Email:
ivana.corbova@integra.sk

Prispieť na projekt

Situácia v Etiópii je kritická. Boje pokračujú napriek deklarovanému ukončeniu vojenskej operácie zo strany centrálnej vlády v Addis Abeba. Do vojny v Tigraj sa zapojili aj eritrejské vojská. Humanitárnu pomoc a potvrdzovanie správ o zverstvách páchaných na ľuďoch komplikujú výpadky sietí a problémy s komunikáciou. Médiá prinášajú správy o genocíde, porušovaní ľudských práv, nedostatku vody, potravín, zdravotnej starostlivosti a o sexuálnom zneužívaní žien ako súčasti vojenských plánov.

„Aktuálne je v Tigraj 4,5 milióna ľudí odkázaných na humanitárnu pomoc.“

Spoločná Iniciatíva

Nadácia Integra vyhlásila v decembri minulého roka zbierku pre ľudí zasiahnutým konfliktom v Tigraj. V regióne pomáhame v spolupráci s miestnym partnerom Tearfund. Situácia je vážna a pomoc potrebujú ďalší. Preto sme podnietili spoluprácu so slovenskými organizáciami (eRko – Dobrá novina, Mary’s Meals Slovensko, SAVIO, Slovenská katolícka charita, Amrela – Platforma rozvojových organizácií) ktorá vyústila do iniciatívy www.spolupreetiopiu.sk.

Jej zámerom je vyzbierať finančné prostriedky a zabezpečiť masívnu pomoc ľuďom postihnutým konfliktom a informovať verejnosť o jednej z najrozsiahlejších humanitárnych kríz súčasnosti.

Ako pomáhame

V Etiópii pomáhame vďaka nášmu partnerovi Terafund, ktorí pôsobí v Tigraj a dobre pozná prostredie aj aktuálne potreby komunity. V tejto kritickej situácii pomáha obyvateľom, ktorí museli opustiť svoje domovy v meste Mekelle a jeho okolí. Ľuďom zabezpečuje potravinovú pomoc, prístrešky, matrace a finančnú podporu.

Priadajte sa k nám, pomôžme spoločne ľuďom zasiahnutým vojnou v etiópskom regióne Tigraj. Váš dar zabezpečí urgentnú starostlivosť a zmierni utrpenie nevinných ľudí.

 

Pomôcť obetiam vojny hneď

 

Čítať viac

Príbehy z terénu

Spoznávame životy ľudí, ktorým pomáha naša práca. Často sú plné bolesti, smútku, ale aj vďačnosti a nádeje. Prečítajte si niektoré z nich.

Prispejte ľuďom v núdzi ešte dnes