Otrasený Libanon

Výbuchy v Bejrúte spôsobili obrovské škody a straty na životoch v čase, keď je celý Libanon v kríze.

Ivana Čorbová

koordinátorka
humanitárnej pomoci

Telefonický kontakt:
+421 918 949 884

Email:
ivana.corbova@integra.sk

Pomôcť Libanonu

Pomôcť ľuďom v Libanone hneď

Výbuchy, ktoré sa pred pár dňami odohrali v Bejrúte, hlavnom meste Libanonu, spôsobili obrovské materiálne škody a straty na životoch. Obete nešťastia momentálne zúfalo potrebujú zdravotnú a psychologickú starostlivosť a základné potreby ako jedlo a pitnú vodu. Aktuálna je aj rekonštrukcia poškodených príbytkov, alebo stavba prístreškov na bývanie.

 

Čo explózie v Bejrúte spôsobili

Predbežné čísla sú alarmujúce a s najväčšou pravdepodobnosťou sa budú zvyšovať s pokračovaním pátracích a záchranných operácií:

  • Viac ako 180 ľudí bolo usmrtených,
  • viac ako 6 500 ľudí bolo zranených,
  • podľa odhadov je viac ako polovica mesta poškodená,
  • vysídlených je viac ako 300 000 ľudí a podľa odhadov až 500 000 ľudí môže potrebovať pomoc s okamžitými potrebami, ako sú jedlo, oblečenie a prístrešie.

Libanon bol v chaose ešte pred explóziami, a to najmä kvôli prebiehajúcej hospodárskej kríze v krajine a pandémii COVID-19. Výbuch skladov situáciu v krajine zhoršil pre nespočetné množstvo rodín, ktoré žijú na pokraji chudoby.

 

Už pomáhame

Nadácia Integra je súčasťou Aliancie Integral. Ide o medzinárodnú sieť expertov v humanitárnej pomoci, ktorí sú za pár hodín v prvej línii a aj v Libanone už pomáhajú. Aktuálne operujeme v jednej z najviac poškodených štvrtí Gemmayze, známej ako “Srdce Bejrútu”.

Zabezpečujeme s nimi urgentnú psychologickú starostlivosť, ale aj zásobovanie jedlom, pitnou vodou, liekmi a pomáhame s prístreškami na bývanie a opravou domácností zničených po výbuchu. Aj váš dar v tejto rýchlej a efektívnej pomocnej sieti dokáže zachraňovať životy ľudí.

 

Potrebujeme vašu podporu

Potrebujeme vašu pomoc, aby sme mohli zmierňovať bolesť otrasených ľudí. Ďakujeme!

Po kliknutí na tlačidlo budete presmerovaný na darcovskú stránku, kde zadáte svoje kontaktné údaje a čiastku, ktorou si želáte podporiť humanitárnu pomoc v Libanone. Ďakujeme!

 

Čítať viac informácii:

 

Foto: Integral Alliance
#OtrasenyLibanon

Príbehy z terénu

Spoznávame životy ľudí, ktorým pomáha naša práca. Často sú plné bolesti, smútku, ale aj vďačnosti a nádeje. Prečítajte si niektoré z nich.

Prispejte ľuďom v núdzi ešte dnes