Kríza v Indii

Koronavírus sa v Indii vymkol spod kontroly. Denne pribúdajú státisíce nakazených a zomierajú tisícky ľudí.

 

Pomôcť obyvateľom Indie hneď

Ivana Čorbová

koordinátorka
humanitárnej pomoci

Telefonický kontakt:
+421 918 949 884

Email:
ivana.corbova@integra.sk

Prispieť na projekt

Druhá vlna koronavírusu , ktorá zasiahla Indiu, prerástla do katastrofy masívnych rozmerov. Krajina, ktorá len minulý mesiac hlásila menej ako 15 000 prípadov denne, zaznamenáva od 21. apríla viac ako 300 000 nakazených koronavírusom denne. Posledné čísla hovoria o vyše 379 000 nových infekcií  a 3 000 úmrtí. Chorých pribúda, aktuálne ich počet prekročil 3 milióny.

Súčasná vlna nákazy koronavírusom sa začala v západných štátoch Maháraštra a Gudžarát a v súčasnosti zachvátila takmer celú krajinu. Vírus sa podľa odborníkov rýchlo šíri vďaka novým, nákazlivejším mutáciám a nepripravenosti vlády. Ohrozené sú aj okolité krajiny, ako aj celý svet.

Zdravotný systém v Indii skolaboval. Kapacity nemocníc sú naplnené a zdravotníci musia odmietať prichádzajúcich pacientov. Zdravotnícke zariadenia zápasia aj s nedostatkom vybavenia, mnohým sa minuli zásoby kyslíka. Očkovacích vakcín je nedostatok.

Krematóriá v indickom hlavnom meste Dillí stavajú provizórne pohrebné hranice, pretože mestu dochádza miesto na spopolnenie jeho mŕtvych. Kríza v Indii sa stupňuje, v mnohých štátoch krajiny je vyhlásený lockdown.

Vzhľadom na kritickú situáciu Nadácia Integra vyhlasuje finančnú zbierku na pomoc ľuďom v Indii. V krajine pomáhame s naším partnerom, humanitárnou organizáciou Tearfund.

Vyzbierané peniaze pomôžu zabezpečiť:

  • núdzové zdravotnícke potreby pre pracovníkov v prvej línii vrátane osobných ochranných pracovných prostriedkov, dezinfekčných prostriedkov na ruky, mydla a dezinfekčných sprejov
  • jedlo, vodu, hygienické pomôcky pre najzraniteľnejších
  • finančnú podporu pre rodiny
  • psychosociálnu podporu pre ľudí zasiahnutých pandémiou

Pomôžte najchudobnejším obyvateľom Indie čeliť situácii, v ktorej ide o život. Zmierniť utrpenie nevinných ľudí a zachrániť ich životy, môžete hneď!

Pomôcť obyvateľom Indie

Prečo dokážeme byť v pomoci efektívni

Sme členom medzinárodnej Aliancie Integral, ktorá sa zapája do humanitárnych aktivít na celom svete. Týmto spôsobom pracuje 23 členov zo 14-tich krajín na 85-tich miestach sveta. Vďaka koordinácii a znalostiam situácie v danej krajine je táto pomoc rýchla a účinná.

Foto kredit: Bigstockphoto / SB Stock

Príbehy z terénu

Spoznávame životy ľudí, ktorým pomáha naša práca. Často sú plné bolesti, smútku, ale aj vďačnosti a nádeje. Prečítajte si niektoré z nich.

Prispejte ľuďom v núdzi ešte dnes