Blízky východ

Zo strachu pred vojnou, násilím a smrťou opustili svoje domovy milióny ľudí.
Niektorí smerujú do Európy, no mnohí zostávajú vo svojej krajine a čelia následkom vojny.

Ivana Čorbová

koordinátorka
humanitárnej pomoci

Telefonický kontakt:
+421 918 949 884

Email:
ivana.corbova@integra.sk

Prispieť na projekt

Na Blízkom východe žijú skoro 4 milióny sýrskych utečencov, v Turecku ich je 1,6 milióna, ďalší sú v Jordánsku, Egypte, či Iraku. V samotnej Sýrii je takmer 8 miliónov ľudí vysídlených. To znamená, že utiekli zo svojich domovov, ale naďalej zostávajú v krajine. Je ťažké predstaviť si, že 2 milióny z nich sú deti. Keby sme v štatistikách pokračovali, prišli by sme k číslu 16 miliónov. To je počet ľudí, ktorí potrebujú pomoc.

Ich život je náročný. Bývajú v utečeneckých táboroch a ich spoločníkom je beznádej. Potrebujú jedlo, pitnú vodu, lieky, prikrývky, matrace, piecky. To všetko sa dá zabezpečiť len z finančných príspevkov darcov. Staňte sa súčasťou tímu, ktorý pomáha zmierniť núdzu týchto ľudí a pomôžte.

Prečo dokážeme byť v pomoci efektívni

Sme členom medzinárodnej Aliancie Integral, ktorá sa zapája do humanitárnych aktivít na celom svete. Týmto spôsobom pracuje 23 členov zo 14-tich krajín na 85-tich miestach sveta. Vďaka koordinácii a znalostiam situácie v danej krajine je táto pomoc rýchla a účinná. Našim partnerom v rámci aliancie je organizácia MedAir, s ktorou spolupracujeme na pomoci ľuďom na Blízkom východe.

Pomoc v týchto oblastiach zabezpečujeme s našimi partnermi:

partneri

Ako spolu s partnermi a vďaka Vám pomáhame

Zdravie a výživa
Rodiny trpia chorobami, ktorým sa dá predchádzať. Deti sú oslabené podvýživou. Zdravotnú starostlivosť a výživu potrebuje každý – najmä počas kríz.

Voda a hygiena
WASH (Water, Sanitation, Hygiene) zachraňuje životy tým, že zastaví šírenie choroby. Dobrá hygiena je kľúčová.

Prístrešie a infraštruktúra
Bezpečný úkryt je dôležitou súčasťou ľudského prežitia a dôstojnosti. Infraštruktúra ako cesty, mosty, školy, kliniky pomáhajú ľuďom zotaviť sa z krízy a budovať lepšiu budúcnosť.

Príbehy z terénu

Spoznávame životy ľudí, ktorým pomáha naša práca. Často sú plné bolesti, smútku, ale aj vďačnosti a nádeje. Prečítajte si niektoré z nich.

Prispejte ľuďom v núdzi ešte dnes