Blog

Podpora detí

Blahoželáme k ukončeniu školy!

Naša Kalkidan. Aj takto jej hovoríme. Pred desiatimi rokmi sme ju prijali do nášho programu Podpora detí. Malé etiópske dievčatko, ktoré sa ocitlo v núdzi. Stačilo tak málo a jej život sa úplne zmenil. Máme radosť, keď sa dnes pozeráme na jej usmiatu fotku. A spomíname na časy, kedy sa jej ujala podporovateľka Janais, dnes známa speváčka. Spojilo nás to na desať rokov a výsledok stojí za to.

 

Blahoželáme k ukončeniu školy!

Kalkidan urobila pred pár dňami záverečné skúšky a ukončila tak štúdium účtovníctva. Vďaka dlhoročnej podpore a povzbudzovaniu mohla chodiť do školy, vzdelávať sa a kráčať za svojím snom. Celé roky až do dospelosti ju sprevádzala rodina slovenskej speváčky Janais. Písali si listy, posielali fotografie.

Kalkidan po skončení školy a počas programu Podpora detí a listy z archívu Janais.

Vďaka pravidelnej podpore mohla Kalkidan doštudovať a získala diplom. Pred dvoma rokmi začala pomáhať ako učiteľka v škôlke Shalom a od ukončenia štúdia tam pracuje naplno. Je veselá, priateľská a deti ju milujú! Svoju prácu má veľmi rada. Určite však využije aj svoje vedomosti z oblasti účtovníctva. Pretože okrem práce s deťmi pomáha aj s organizačným chodom škôlky.

 

Podpora mení život

Kalkidan má už roky aj nový domov. Keďže jej mama zomrela, adoptovala si ju rodina riaditeľa školy Bishoftu. Mladá slečna je veľmi šikovná, obľúbená v kolektíve a veríme, že má pred sebou dobrú budúcnosť. Už teraz to dotiahla ďaleko. Podpora od Janais, vzdelanie a vôľa nevzdávať sa jej navždy zmenili život.

 

Ako vníma sama Janais skutočnosť, že sa Kalkidan postavila na vlastné nohy?

„Ako dieťa dostala príležitosť chodiť do školy, čo dodnes v mnohých krajinách nie je samozrejmosťou. Napriek ťažkým životným situáciám, kedy nepoznala otca, stratila mamu, časom i starú mamu, ju využila najlepšie ako vedela. Teraz mi síce tečú krokodílie slzy, lebo sa končí naša spoločná cesta. Ale veľmi sa z nej teším a som na ňu hrdá.“

Ďakujeme Janais za vytrvalú podporu a povzbudzovanie prostredníctvom listov. Vďaka tomu môže byť príbeh Kalkidan so šťastným koncom.

 

Pomáhajte s nami

Pridajte sa k stovkám podporovateľov Nadácie Integra a zmeňte aj vy príbeh dieťaťa v Keni, alebo Etiópii. Pravidelnou pomocou im zabezpečíte vzdelanie, jedlo a nový štart do života.

PODPORIŤ VZDELÁVANIE DIEŤAŤA V AFRIKE

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie