Blog

Podpora detí

40 detí dostane šancu na lepší život

Neďaleko mesta Debre Zeit v Etiópii, v oblasti Babogaya je materská škola Shalom. Dnes by ste v nej počuli veselý krik 140-tich detí. Nadácia Integra sa po mesiacoch príprav a rokovaní rozhodla vstúpiť do spolupráce a pomôcť 40 deťom v škôlke, ktoré pochádzajú z najchudobnejších rodín, a ktoré by si školné nemohli dovoliť.

 

 

Málo možností zamestnať sa

Škôlka sa nachádza vo vidieckej oblasti, kde žijú veľmi chudobné rodinami. Vznikla pred tromi rokmi a pomáha rodičom starať sa o deti počas dňa, keď sú v práci. V Etiópii neexistuje materská ani rodičovská dovolenka. Preto matky aj maličkých detí musia pracovať, aby ich uživili.

Nezamestnanosť je tu vysoká a ak si niekto nájde prácu, drží si ju. Väčšina rodičov však nemá stabilné zamestnanie. Denne hľadajú rôzne príležitostné práce ako napr. štiepenie kameňa, či ručné pranie bielizne. Zárobok je ale minimálny, preto majú majú problém zabezpečiť svojim rodinám dostatok jedla a zaplatiť nájom za bývanie.

Rodiny z okolia Bishoftu žijú zväčša v jedno – až dvojizbových chatrčiach z vlnitého plechu alebo hliny. Mnohé z nich nemajú vodu ani elektrinu. Problémom je nedostatok vody, za tou putujú kilometre a nosia ju domov v bandaskách.

 

Škôlka aj pre chudobné deti

Pre deti z týchto rodín je dôležité, aby mohli chodiť do škôlky. Pre ich rodičov tiež, lebo vedia, že o deti je dobre postarané. Problémom sú však poplatky, z ktorých sa hradí chod škôlky. Niektoré rodiny zvládnu zaplatiť školné, tretina však nie. Preto sme sa v Nadácii Integra rozhodli spolupracovať so škôlkou a pomôcť nájsť sponzorov, ktorí budú podporovať tieto deti.

Deti tak budú môcť pokračovať v škôlke, dostanú uniformy, školské pomôcky a stravu. Po ukončení škôlky a predškolskej prípravy budú pokračovať v škole Bishoftu, s ktorou spolupracujeme už osem rokov.

 

Button: Podporiť dieťa pri vzdelávaní

 

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie