Záplavy v južnej Ázii

Povodne v južnej Ázii si doposiaľ vyžiadali vyše tisícky obetí. Zničené sú domy, cesty, zaplavené celé dediny. Celkovo zasiahli 41 miliónov ľudí.

Erika Kremská

vzťahy s médiami
a koordinátorka humanitárnych projektov

Telefonický kontakt:
+421 907 133 103

Email:
erika.kremska@integra.sk

Prispieť na projekt

Viac ako 2000 obetí si doposiaľ vyžiadali mohutné záplavy a zosuvy pôdy v Nepále, Indii, a Bangladéši. Celkovo postihli 41 miliónov ľudí. Očakáva sa, že situácia sa ešte bude zhoršovať.

Povodne, ktoré spôsobili monzúnové dažde, zničili mosty, cesty, budovy, aj úrodu. Neustávajúci dážď zaplavil dediny a vyhnal z domova tisícky ľudí. V Nepále bolo zničených 65 tisíc domov a 70 škôl. V Indii sa ocitlo pod vodou takmer 3-tisíc dedín a v Bangladéši muselo opustiť svoje domovy vyše 600-tisíc ľudí.

Najviac postihnuté oblasti sa zásobujú potravinami, vodou a stanmi. Úrady sa obávajú, že v zatopených oblastiach hrozí prepuknutie epidémie týfusu, žltačky a ďalších nákazlivých chorôb. Voda, ktorá zaplavila Áziu, je už na mnohých miestach toxická. Očakáva sa nedostatok potravín a narastajúci hlad.

Aliancia Integral, ktorej členom je aj Nadácia Integra, vyhlásila výzvu na pomoc postihnutým oblastiam. Integra sa do pomoci obyvateľom týchto krajín zapojila prostredníctvom organizácie Tearfund, ktorá už dlhé roky pôsobí v Nepále, Indii a Bangladéši.

Prečo dokážeme byť v pomoci efektívni

Sme členom medzinárodnej Aliancie Integral, ktorá sa zapája do humanitárnych aktivít na celom svete. Týmto spôsobom pracuje 23 členov zo 14-tich krajín na 85-tich miestach sveta. Vďaka koordinácii a znalostiam situácie v danej krajine je táto pomoc rýchla a účinná. Našim partnerom v rámci aliancie, s ktorým spolupracujeme na pomoci ľuďom v južnej Ázii, je organizácia Tearfund

Pomoc v týchto oblastiach zabezpečujeme s našimi partnermi:

Ako spolu s partnermi a vďaka Vám pomáhame

Zriaďovanie núdzových zdravotných táborov.

Distribúcia jedla, vody tiež stanov, prikrývok a oblečenia.

Lekárska starostlivosť, najmä v dôsledku infekčných chorôb ako sú hnačky, cholera, úplavica a kožné ochorenia.

Oprava domov spolu s miestnymi obyvateľmi v Bangladéši.

Náhrada škôd v oblasti poľnohospodárstva.

 

Podporiť obyvateľov oblastí zasiahnutých záplavami

Prispejte ľuďom v núdzi ešte dnes